UWAGA!

VI Targi Pszczelarskie w Karczowiskach

2008-07-29
Aktualizowany 2008-08-01 22:40

Odbędą się w najbliższy weekend (2-3 sierpnia). W programie targów wiele słodkich atrakcji zarówno dla konsumentów, jak i dla pszczelarzy. Wykłady, zabawy, miód pitny i inne smakołyki. Wszystko zdrowe, smaczne i ekologiczne.

PPHU Nektar Cecylia i Waldemar Badeńscy, PPHU Tomasz Łysoń oraz Regionalny Związek Pszczelarzy w Elblągu pod patronatem Starosty Elbląskiego i Wójta Gminy Gronowo Elbląskie już po raz szósty organizują w Karczowiskach Targi Pszczelarskie. W ramach targów pszczelarze będą mogli m.in. wziąć udział w nowatorskim szkoleniu praktyczno- teoretycznym na temat zwalczania warozy przez zastosowanie naturalnych środków, takich jak kwas mrówkowy i szczawiowy. Szkolenie w pasiece poglądowej poprowadzić mają dr hab. Paweł Chorbiński, dr Zbigniew Lipiński oraz Robert Kolasiński. W trakcie imprezy nabyć będzie można nie tylko wyroby z ula, ale też sprzęt pszczelarski .
     Szczególnie zachęcająco wygląda asortyment miodów naturalnych, miodów pitnych oraz ciast miodowych, które będzie można skosztować i nabyć na miejscu.
     W programie imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje, takie jak występy artystyczne, konkursy i zabawy dla konsumentów oraz pszczelarzy. Atrakcją dla dzieci będzie z pewnością skansen pszczelarski, wystawa mini zoo, wystawa trofeów myśliwych - pszczelarzy oraz spacery konne.
     
     Program dla pszczelarzy:
     
     Sobota
     godz. 10 - Szkolenie praktyczno-teoretyczne w pasiece poglądowej na temat: Zintegrowana metoda walki z warozą
     godz. 11.30 - Konkurs sprawnościowy o tytuł najlepszego pszczelarza
     godz. 12 - Szkolenie praktyczno-teoretyczne w pasiece poglądowej, na temat: Zintegrowana metoda walki z warozą
     godz. 14.30 - Turniej kół pszczelarzy
     godz. 16.45 - Pokaz dekrystalizacji miodu.
     
     Niedziela
     godz. 9.30 - Msza św.
     godz. 10 - Szkolenie praktyczno-teoretyczne na temat zwalczania warozy przez zastosowanie środków naturalnych w ulach poglądowych - kontrola efektów
     godz. 12 - Wpływ roślinności genetycznie modyfikowanej na kondycję rodzin pszczelich
     godz. 14 - Pokaz działania najnowszego urządzenia do mechanicznego odsklepiania plastrów miodu.
     
     Z organizatorka Targów Cecylią Badeńską rozmawia Marta Hajkowicz:
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Byłem w ubiełym roku i zdumiałem sie ile to produktów może byc z miodu!Były bardzo ciekawe kosmetyki i niespotykane nigdzie indziej propozycje kulinarne oraz słodkosci, oczywiscie i płyny do użytku wewnetrznego także. .. .
 • A Mitek sknera tam był ?
 • Najlepsi byli chyba "bracia"w niedziele Ci co disco polo śpiewali buahahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oto ja(2008-08-03)
 • dla pszczelarza srebrniej klasy lub dla pszczelarza z długoletnią praktyką targi te to zwykły jarmark budkowy. Na temat warozy jest b, dużo publikacji i szkolen w kołach. najsłabszy pszczelarz lub początkujący o ile warozy nie zwalczy to musi się liczyć z tym, że pszczoły wyginą i na następny rok bedzie miał puste ule lub garstki ginących pszczół Mamy jeden z najlepszych leków W POLSCE I NA SWIECIE. WYNALAZŁ GO POLAK. Nie toksyczny i nie wnika do miodu ale prawdopodobnie dym z palących tabletek jest szkodliwy dla człowieka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amator pszczel(2012-05-10)
 • Targi pszczelarskie to rodzinna impreza handlowa rodziny Badeńskich. nie było żadnych stoisk z miodem pszczelarzy z Elbląga jak i pszczelarzy z powiatu. , dominowały stoiska firmy nektar Badeńscy. .Dobrze się stało, ze było stoisko lekarza weterynarii gdzie nie zrzeszeni pszczelarze, posiadacze kilku rodzin mogli nabyć leki na waroze. Atak to zwykły handelek budkowy z wysokimi cenami. , najlepszy sprzet pszczelarski jest bardzo drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obseratorkilkuletniimprezy.(2013-08-04)
 • Podobał mi się wykład Pani dr. .. .. ( nazwiska nie pamiętam). Dowiedziałam si ę jeszcze sporo o krystalizacji różnych miodów. Nie wiedziałam, że miód akacjowy krystalizuje dopiero po 2 latach. W tym rpku też się wybieram. Krystyna.
Reklama