UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W maju 2014 rozpoczną budowę basenu

 
Elbląg, Twórcy elbląskiego wniosku: Bartosz Babraj, Grzegorz Latecki, Jerzy Wiadrowski oraz prezydenci Janusz Hajdukowski i Jerzy Wilk
Twórcy elbląskiego wniosku: Bartosz Babraj, Grzegorz Latecki, Jerzy Wiadrowski oraz prezydenci Janusz Hajdukowski i Jerzy Wilk (fot.AD).

We wrześniu, kiedy zrezygnowałem z budowy stadionu piłkarskiego, było wielu oponentów, krytycznie oceniano tę decyzję. Sugerowano, że pieniądze przepadły, że do Elbląga nie wrócą. Natomiast ja od początku twierdziłem, że nasz projekt jest najlepszy, co wywoływało często wątpliwości oponentów – opowiada o historii projektu budowy basenu prezydent Jerzy Wilk.

– Podziękowałem panu marszałkowi Jackowi Protasowi za tę decyzję – poinformował Jerzy Wilk. – Uzgodniliśmy, że 24 grudnia pan marszałek zjawi się w Elblągu i podpiszemy stosowne dokumenty dotyczące realizacji projektu. Pan marszałek Jacek Protas jest współautorem tego sukcesu, chętnie się podzielę tą przyjemnością z panem marszałkiem, ponieważ jego decyzja również była trudna, zdaję sobie z tego sprawę.
       Te słowa Jerzego Wilka wynikają z faktu, że nie brakło głosów wątpiących w to, że w konkursie ogłoszonym przez marszałka województwa z Platformy Obywatelskiej może wygrać projekt złożony przez prezydenta Wilka, członka PiS. Ale Jerzy Wilk wierzył w elbląski projekt i w obiektywną ocenę władz województwa.
       – Nasze przekonanie, że nasz projekt jest najlepszy, było tak duże, że jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu ogłosiliśmy przetarg, co też budziło kontrowersje. I proszę zobaczyć, w piątek (20 grudnia) otwieramy nadesłane oferty. Z tego, co wiem, jest duże zainteresowanie tym projektem i w związku z tym liczymy na interesujące oferty – zapowiada Jerzy Wilk.
       Prezydent Wilk przyznał się jednak, że mimo tej wiary w projekt dokładał innych starań, by elbląski projekt zwyciężył w tym konkursie. Wprawdzie nie powiodły się, ale okazało się, że nie były konieczne.
       – Jeździłem do Olsztyna do pana prezydenta Piotra Grzymowicza, żeby zawrzeć z nim dżentelmeńską umowę – żeby prezydent Olsztyna nie występował w tym konkursie ze swoim projektem, bo Olsztyn ma już kilka zrealizowanych projektów, a ja przy następnym rozdaniu środków unijnych ustąpię pierwszeństwa Olsztynowi – opowiada prezydent Wilk. – Moja propozycja, wydawało się, że jest uczciwa, ale prezydent Olsztyna nie zgodził się na to.
       Wynika z tych słów, że niczego w żadnym konkursie Elbląg nie musi Olsztynowi ustępować, ale również, że prezydent Jerzy Wilk poważnie myśli o reelekcji w przyszłorocznych wyborach.
      
      

 

Co teraz?
      
O kolejnych krokach na drodze do wybudowania basenu mówi Jerzy Wiadrowski, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru Urzędu Miejskiego, od początku mocno zaangażowany w przygotowanie elbląskiego wniosku, który wygrał w konkursie na unijne dofinansowanie:
       – 20 grudnia o godz. 10 w sali 300 UM nastąpi jawne otwarcie ofert. Mamy nadzieję, że jakość złożonych ofert będzie bardo wysoka i nie będziemy musieli wzywać oferentów do składania uzupełnień, wyjaśnień, nie będzie wykluczeń w tym postępowaniu konkursowym. Liczymy na to, że na początku stycznia nastąpi rozstrzygnięcie tego postępowania i ogłosimy wybór oferty najkorzystniejszej. W połowie stycznia będzie mogło nastąpić uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą.
       Wykonawca w ciągu 30 dni powinien przygotować koncepcję, a w ciągu 90 dni przygotować projekt i wystąpić o pozwolenie na budowę. W optymistycznej wersji na początku maja 2014 r. powinno nastąpić wszczęcie prac budowlanych. Do 15 grudnia 2014 r. wykonawca powinien wykonać obiekt w stanie surowym zamkniętym, żeby przez okres zimowy mógł wykonywać prace wewnątrz budynku. Inwestycję powinniśmy zakończyć do 31 maja 2015 roku.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama