UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Malborku przebudują wschodni brzeg Nogatu

 
Elbląg, W Malborku przebudują wschodni brzeg Nogatu
fot. Anna Dembińska

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się przebudowa nabrzeża rzeki Nogat w Malborku. Niezbędne będzie czasowe zamknięcie fragmentu traktu pieszego pomiędzy murami Zamku i Nogatem, ale dopiero w przyszłym roku.

Realizacja zadania zakłada przede wszystkim prace remontowe istniejącego nabrzeża, w tym m.in. wykonanie murów oporowych i schodów żelbetonowych oraz roboty elektroenergetyczne.
       – Mając na uwadze ogromne znaczenie zarówno turystyczne, jak i komunikacyjne miejsca wykonywanych prac, w celu podniesienia jego atrakcyjności zaplanowany został również remont nawierzchni wraz z uzupełnieniem elementów oświetlenia i małej architektury – wyjaśnia Andrzej Zmuda, kierownik robót z firmy Skanska.
       Po wykonaniu całości inwestycji poprawi się drożność komunikacyjna wzdłuż rzeki oraz na odcinku od Zamku Malbork do dzielnicy Kałdowo.
       Realizacja odbywać się będzie w miejscu o szczególnym znaczeniu historycznym. Rzeka Nogat charakteryzuje się ogromnym bogactwem pozostałości po II wojnie światowej.
       – Przed przystąpieniem do właściwych robót budowlanych zobowiązani jesteśmy do wykonania badań minerskich nabrzeża oraz akwenu. Po oczyszczeniu terenu nastąpi realizacja docelowych prac remontowych – komentuje Andrzej Zmuda.
       Podczas realizacji zadania, na przełomie października i listopada br. niezbędne będzie wykonanie prac kafarowych oraz prac związanych z wymianą nawierzchni. W związku z tym pieszych poruszających się po kładce na rzece czekają czasowe utrudnienia, o których będą na bieżąco informowani. – Niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych będzie również czasowe zamknięcie fragmentu traktu pieszego pomiędzy murami Zamku i Nogatem. Te prace planowane są jednak dopiero na przyszły rok – wyjaśnia Andrzej Zmuda.
       Miasta Malbork zawarło z firmą Skanska umowę na realizację prac pomiędzy murem malborskiego zamku, a wschodnim brzegiem rzeki. Wartość projektu wyniesie około 935 tys. zł netto, a prace związane z jego wykonaniem potrwają do końca marca 2014 roku.
      
      
Patrycja Wilińska, Skanska S.A.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • ulubione miejsce moich niedzielnych spacerów wreszcie doczekało się remontu: mam nadzieję że nie będzie tak bogato i "wszystko z granitu" jak na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu ale za to o wiele dłużej - najlepiej od oczyszczalni, obok zamku, przez plażę wysoko (daleko) w górę Nogatu. Hero.
  • super to będzie się komponować z zamkiem. Bulwarów w Polsce dużo, ale żaden nie ma sąsiedztwa takiego zamku i to będzie ogromny atut.
Reklama