UWAGA!

Wakacyjne remonty w „Światowidzie”

Elbląg, Zdjęcie z operatorni kinowej - jeszcze przed remontem.
Zdjęcie z operatorni kinowej - jeszcze przed remontem.

Podczas wakacji w Centrum Kultury „Światowid” nie będą działały otwarte studia artystyczne. Powodem są plany remontowe placówki, w wyniku których powstać mają m.in. pracownie witrażu i fusingu, jakie „Światowid” chce uruchomić z początkiem września.

Dyrektor Antoni Czyżyk zaznacza jednak, że elblążanie także w wakacje znajdą ofertę dla siebie – na początku lipca zorganizowany zostanie kurs pianistyczny, następnie koncert fortepianowy i plener artystyczny w Kadynach, a także obozy taneczne, na które w tym roku zgłaszać się będą mogły osoby nie trenujące w klubie tańca.
       W okresie od 3 do 30 lipca zamknięte będzie kino „Światowid”. Tu trwać będą prac przygotowujące do uruchomienia kina cyfrowego.
       - Dzięki pozyskanym środkom z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zakupiony zostanie profesjonalny projektor multimedialny typu HD oraz zestaw satelitarny umożliwiający transmisję wydarzeń artystycznych z całego świata – mówi Natalia Klonowska z kina „Światowid”. – Przebudowana też zostanie kinooperatornia, m.in. nastąpi podział na pracownie szkoleniowe – pracownię kina tradycyjnego, pracownie kina cyfrowego, a także akustyczną i oświetleniową.
       Zmodernizowane ma też zostać wejście do dużego kina – przedłużone wejście i wyciemniony hol mają zapobiec wpuszczaniu światła na salę, w której odbywa się seans. Zamontowana ma też zostać bramka antykradzieżowa, która uniemożliwić ma wynoszenie okularów do planowanych projekcji w systemie 3D oraz zaaranżowany hol, w którym m.in. zawieszone zostaną podświetlane witryny wystawiennicze.
       A na zakończenie wakacji – Noce Teatru i Poezji. Tegoroczna XIII edycja odbędzie się w dniach 28 – 30 sierpnia. Tradycyjnie będą występy laureatów największych ogólnopolskich festiwali piosenki - aktorskiej we Wrocławiu, artystycznej w Rybniku, Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie czy Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję".
       Pierwszego dnia oprócz występów laureatów, spośród których publiczność wybiera najlepszego wręczając mu „Księżycową statuetkę” – wystąpi amerykańska piosenkarka jazzowa Siggy Davis. Drugiego dnia zobaczyć będzie można „Zamkową noc z kabaretem, czyli przesądy i zabobony”, a trzeciego planowany jest występ Teatru Muzycznego z Poznania.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • florek Ale promocja!@ A coz goścmi, odwiedzającymi miasto, gdy będą chcieli przyjść do kina na jakiś film? Zaczynają się wakacje. .. pójdą do MULTIKINA, niestety. I tak ŚWIATOWIDdba o swój prestiż.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-06-17)
 • Odkąd pamiętam kino miało przerwę w lipcu. Nie jest napisane, że będzie nieczynne w całe wakacje. Poza tym jest jeszcze sala kameralna. Ja tam do multi nie chodzę, śmierdzi popcornem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zygmunt(2009-06-17)
 • dla mnie 'multikino' jest lepsze, poniewaz tam mozna same nowosci:FILMY: obejrzec a w swiatowidzie to same gow** tylko teatr tam pasuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OoOOOOOOOoOOOOO(2009-06-18)
 • do: OOOOO Pajacu jesteś jedną z tych osób, które nie doceniają i nie znają się na prawdziwej sztuce, Multikino to jest kino komercyjne, a Światowid do kino inteligentne, ale Ty nigdy tego nie zrozumiesz. ..
 • Do florka i innych niemyslacych gamoni: to jak niby maja wyremontowac nie zamykajac?
Reklama