UWAGA!

Wakacyjny lifting szkół i przedszkoli

 Elbląg, W Gimnazjum nr 5 wyremontowane zostaną sale dydaktyczne
W Gimnazjum nr 5 wyremontowane zostaną sale dydaktyczne (fot. arch. Anna Dembińska)

Remontu wymagają sale gimnastyczne, szkolne siłownie, toalety. Do wymiany kwalifikują się instalacje elektryczne i wodne w przedszkolach. Prace ruszą po ostatnim dzwonku, by zakończyć się przed pierwszym. Miasto przeznaczyło na „łatanie” dziur w elbląskich placówkach oświatowych ponad pół miliona złotych.

Dokładnie 651 tys. 256 zł i to z budżetu Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego. Za te pieniądze w okresie wakacyjnym przeprowadzone zostaną remonty:
       - sal dydaktycznych w Gimnazjum nr 5 (ul. Agrykola) oraz rehabilitacyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 – z węzłem sanitarnym dla osób niepełnosprawnych (ul. Polna) i Przedszkolu nr 15 (ul. Diaczenki 24);
       - sali gimnastycznej w Zespole Szkół Gospodarczych (ul. Królewiecka) i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (ul. Kopernika);
       - siłowni i pomieszczeń socjalnych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 (ul. Zamkowa);
       - w Przedszkolu nr 10 (ul. Mączna) i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 (ul. Polna) remontowane będą również pomieszczenia socjalne dla personelu;
       - w Szkole Podstawowej nr 14 (ul. Mielczarskiego) sanitariaty;
       - w Przedszkolu nr 15 (ul. Diaczenki) ciągi komunikacyjne;
       - w Przedszkolu nr 8 (ul. Bema) realizowana będzie wymiana stolarki drzwiowej;
       - w budynkach przedszkoli prowadzone będą roboty instalacyjne, w tym częściowa wymiana: - instalacji elektrycznej w Przedszkolu nr 4 - I etap (ul. Szczecińska) oraz Przedszkolu nr 15 (ul. Diaczenki)
       - instalacji wodnej w Przedszkolu nr 34 (ul. Grunwaldzka);
       - awaryjne oświetlenie ewakuacyjne ułożone zostanie w Przedszkolu nr 18 (ul. Mielczarskiego).
       W tym roku planowany jest również do wykonania remont dachu nad siłownią szkolną w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Nowe drogi komunikacyjne ułożone zostaną przed budynkiem głównym Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 (będzie to trzeci etap prac – kończący inwestycję), a w Przedszkolu nr 21 (ul. Wiejska) wyrównanie terenu placu zabaw.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gimnazjum nr 5 świeci pustkami i będzie remontowane, pomieszczenia socjalne to żart prima aprilisowy? spóźniony?
 • Dziwne. Program modernizacji elbląskich placówek oświatowych zaczął się w kij czasu temu, bodajże chyba od SP16.To był chyba 99-00r. Rocznie sukcesywnie modernizowane miały być 2-3 placówki. Nawet w jakimś dokumencie urzędowym to chyba było zapisane. Prosty rachunek daje nam min. 32 placówki do dzisiaj, optymistycznie 48.Jest rok 2016 a takie Technikum Mechaniczne wciąż nie doczekało się tej modernizacji. To jak to jest? Droga redakcjo, zaintersujcie się tym!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  absolwentTMu(2016-04-15)
 • Absolwenci TMu ta redakcja nic nie zrobi dopóki nie zapłacisz a wtedy nawet będzie artykuł po twojej myśli Kiedyś byli obiektywni. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Zielarski(2016-04-15)
 • w tej szkole to okna chyba Wilhelma pamiętają. W wietrzne dni przy zamkniętych oknach firanki pod sufitem latają :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  teżabsolwent(2016-04-16)
 • w przedszkolu nr 29 łazienki byście wyremontowali dla dzieci bo są ohydne, a nie pokoje socjalne i siłownie no bez jej. Te łazienki dla maluszków to chyba czasy króla Mieczka pamiętają. Sanitariaty są wstetne, odstraszajace, to jest zenadne zeby w łązienkach w przedskzkolu drzwi nie było tylko zasłonki. żenada, to chyab jest większa potrzeba niż remont siłówni i pomieszczeń socjalnych
Reklama