UWAGA!

Teraz ja - Walczmy o nowe życie dla nieużytku

 Elbląg, Walczmy o nowe życie dla nieużytku
fot. nadesłana

Nasze miasto pięknieje z dnia na dzień. Remonty, przebudowy - wszystko to, aby żyło nam się lepiej. Coraz więcej mieszkańców zainteresowanych jest estetyką naszego kochanego Elbląga.

Świadczą o tym rewitalizacje terenów wokół osiedli, powstawanie nowych placów zabaw itp.
       Jednym z problemów są wciąż niezagospodarowane, zaniedbane, porośnięte chwastami nieużytki. Przykładem jest teren w centrum miasta pomiędzy ul. Płk. Stanisława Dąbka, a Szkołą Podstawowa nr 19 (vis-a-vis budowanego sądu). Poza szkodą dla oka i estetyki nie zagraża on bezpieczeństwu mieszkańców.
       Może jako pierwsi ogłośmy konkurs: „Walczmy o nowe życie dla nieużytku”. Poprawiłby on stan estetyczny miasta oraz pokazałby, że my, mieszkańcy, jesteśmy sami sobie gospodarzami.
       Wystarczy, że pan prezydent z radnymi ogłosiliby konkurs na zgłaszanie takowych terenów. Propozycje zagospodarowania po zaakceptowaniu zostałyby poddane pod głosowanie mieszkańców.
       Nie ma miasta idealnego, ale możemy do tego dążyć.
      
      
fajnyfacet
Liczba publikacji: 20
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.8 9 17

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie wspomnę o terenie obok byłego kina Syrena.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  wspomnienie(2013-11-12)
 • To przy Syrenie nadal rzadza chwasty za drewnianym plotem? Rzeznia. Pamietam jak postawiono tam dzwig budowlany ok. 15 lat temu ale jak widac po inwestycji nici.
 • firma "starówka" się przejechała na tym terenie :)
 • kolejnym nieużytkiem jest plac, na którym miało być porto55 a i na starym mieście też się coś znajdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  miecio12(2013-11-12)
 • Tego nam właśnie trzeba kolejnego placu budowy. Już nie da się po naszym mieście poruszać. Może z następnymi pomysłami wstrzymać się do czasu aż rzeczywiście coś zostanie skończone. Bo znów zabraknie pieniedzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Tojajolka(2013-11-12)
 • Tojajolka- niekoniecznie budowa. można np. zasypać ten dół, posiać trawkę i zrobić wychodek dla czworonogów. albo postawić jakies ławeczki. i już inaczej taki teren by się prezentował.
 • a to ciekawe i dość fajne.
 • Doskonały teren na parking dla powstającego sądu.
 • na ul robotniczej miedzy apteką remedium a budynkiem zbk też jest bagienko do adaptacji. brud i smród tam panuje a to teren społem. wiecznie rozwalone i przepełnione smietniki. choć zwykły parking utwardzony by sie pprzydał to juz byłby pozytek i estetyka wieksza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  sąsiadeczka(2013-11-13)
 • Tylko niech zainteresowani wezma łopaty i grabie i zabawią sie w " Murgrabie". .. czyli ida w szeregu jak mur i mur grabie. ..
 • Już to miejsce było by lepsze na nowy gmach sądu, przynajmniej by ludziom okien nie przysłaniał. Może jednak to jest teren prywatny i nic nie można z nim zarobić. Takie miejsca jak po kinie i ten obok proszą się o ustawę, która pozwoli karać za pozostawienie terenu w mieście w takim stanie. Przymusiło by to właścicieli do jakiegokolwiek działania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  lokomotyw(2013-11-13)
 • Teren przy "syrenie" powinno się nakazać uporządkować, wycinając krzaczory, zasiać trawę i rozpierniczyć ten płot. Był by choć otwarty teren zielony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  lokomotyw(2013-11-13)
Reklama