UWAGA!

Warmia i Mazury w czołówce z unijnymi pieniędzmi

Jak wynika z zestawienia przygotowanego 7 maja przez „Gazetę Prawną”, województwo warmińsko-mazurskie jest w czołówce regionów z największą liczbą podpisanych umów z beneficjentami unijnych dotacji. Wyprzedza nas Małopolska i Wielkopolska.

Pod względem zawartych z beneficjentami umów Warmia i Mazury uplasowały się na 3. miejscu - 312 podpisanych umów na lata 2007-13. Wielkopolska ma ich 325, a Małopolska - 378.
     Województwo warmińsko-mazurskie z otrzymanych na lata 2007-13 środków: 1036 mln euro, wypłaciło 14,3 mln złotych. W ten sposób region znalazł się na 6. miejscu wśród 16 województw. Ze względu na wartość podpisanych umów Warmia i Mazury zajęły 8. miejsce. Wartość tych umów wyniosła 309 mln złotych.
     - Tego typu zestawienia pokazują, że mocno pracujemy nad tym, aby wykorzystać szansę, jaką daje nam członkostwo w Unii Europejskiej – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Nasz region, jak wynika z raportu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, jest też w czołówce województw, które najlepiej radzą sobie z wdrażaniem Regionalnych Programów Operacyjnych.
oprac. A na podst. info Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No jo. ., Gierek tez bral pozyczki, az wreszcie wszystko p. .. .. nelo. (tak jak i teraz)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nowator pgr-u(2009-05-07)
 • Przed chwila jaśnie pan Kurski powiedział u Olejnik zupełnie coś odwrotnego????Że jesteśmy w tyle z wykorzystaniem dotacji unijnych. To kto kłamie????
 • Przykro mi ale nic z tego nie wynika, ponieważ nasza pokomusza kraina (choć tutaj bym się spierał) nadal funkcjonuje w standardzie radosnego Edzia, gdzie Łańsk jest uosobieniem marzeń i tęsknot tłuszczy, a świat sobie obok zasuwa nie bacząc na animozje i ignoranctwo animatorów smutnej popegerowskiej rzeczywistości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2009-05-08)
 • ale jak to brzmi: "Województwo warmińsko-mazurskie z otrzymanych na lata 2007-13 środków: 1036 mln euro, wypłaciło 14,3 mln złotych. " 1,38% wypłat, to powód do dumy? Czegoś tu k. .. .nie kumam! Pozdrawiam tych z poczuciem humoru i dobrym samopoczuciem, spełnionych i dumnych z czynienia tyle dobrego dla tego województwa. :D
 • Propaganda zawsze była najmocniejszą stroną tego PO-komuszego towarzystwa. Pewnie, że są zadowoleni "bo żąd się wyżywi" a reszta się nie liczy niech sobie poczytają i pomarzą bo już mogą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Homo Cromanion(2009-05-08)
Reklama