UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Waży się przyszłość Góry Chrobrego. Prezydent powołał zespół

 
Elbląg, Waży się przyszłość Góry Chrobrego. Prezydent powołał zespół
(fot. Michał Skroboszewski)

Prezydent Elbląga powołał zespół, który ma ustalić koszty przejęcia przez miasto infrastruktury na Górze Chrobrego. W jego skład weszli m.in. urzędnicy i radni. Swojego kandydata nie zgłosiło na razie Prawo i Sprawiedliwość.

Zespół ma liczyć dziewięć osób, przewodniczy mu prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Zasiadają w nim również: wiceprezydent Janusz Nowak, dyrektor departamentu nieruchomości i geodezji Sławomir Skorupa, kierownik referatu sportu Andrzej Budzelewski, pracownik referatu Robert Bieńkowski oraz radni: Marek Burkhardt (KWW W. Wróblewskiego), Ryszard Klim (SLD) i Wojciech Karpiński (PO). W zespole jest też miejsce dla radnego PiS, na razie nieobsadzone.
       - Prawo i Sprawiedliwość niejednokrotnie mówiło o transparentności działań. Dziś prezydent powołuje zespół, w którym są jego przedstawiciele i koalicjanci. Nie będziemy brali udziału w tym spektaklu, gdzie prezydent na siłę chce rękoma radnych przejąć majątek od PT Góra Chrobrego. Brak jest jakiejkolwiek analizy. Nie ma żadnej informacji. Góra Chrobrego winna funkcjonować, ale miasto nie jest od tego by spłacać błędnie podjęte decyzje – napisał na swoim profilu na Facebooku radny PiS Rafał Traks.
       - Czekamy na pełną informację na temat planów miasta. Nie chcemy likwidować Góry, ale do tej sprawy trzeba podejść zachowawczo i na pewno nie na takich warunkach, jakie proponuje Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego. Tymczasem jedyną informacją, jaką mamy dzisiaj od prezydenta jest to, że przedsiębiorstwo rezygnuje z działalności i że będzie powołany zespół. Żadnych więcej konkretów – powiedział dzisiaj Rafał Traks w rozmowie z nami. - Czekamy na kompleksową informację, wtedy będziemy podejmować decyzję o udziale w pracach zespołu.
       Zadaniem zespołu, jak wynika z zarządzenia prezydenta, jest ustalenie wysokości nakładów, niezbędnych do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich na Górze Chrobrego, analiza potencjału tego miejsca, rozważenie możliwości wykupu infrastruktury, którą zbudował prywatny inwestor oraz zaplanowanie rozwoju tego obiektu.
       „Mając na uwadze dotychczasową funkcję rekreacyjną Góry Chrobrego, w tym uprawianie narciarstwa zjazdowego, zasadnym jest przejęcie przez Gminę Miasto Elbląg nakładów istniejącej infrastruktury niezbędnej do utrzymania obecnie funkcjonującej działalności związanej ze sportami zimowymi, a także dalsze planowanie rozwoju tego terenu i oferowanych na nim usług. Stacja narciarska znana jest nie tylko miłośnikom sportów zimowych z Elbląga, cieszy się także dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Z informacji przekazanej przez Spółkę (PT Góra Chrobrego – red.) wynika, że corocznie z usług Góry Chrobrego korzystało ok. 15 tys. osób. W związku z powyższym uzasadnione jest powołanie Zespołu ds. ustalenia wartości nakładów niezbędnych do funkcjonowania stacji i stoków narciarskich na Górze Chrobrego” - napisano w uzasadnieniu prezydenckiego zarządzenia.
       Zespół powołany został zarządzeniem prezydenta z 11 kwietnia. Na dzisiaj na godz. 14.30 Witold Wróblewski zwołał konferencję prasową na ten temat. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • No rzeczywiście. Fachowców od sportów zimowych w komisji bez liku. Zastanawiam się kto z tych osób miał w ostatnich dziesięciu latach narty pod stopami. Ba, kto w ogóle jeździł w ostatnim ćwierćwieczu na sankach? Już spawać mi się chce jak słyszę o powoływaniu przez obecnego panującego tzw zespołów, komisji etc. Powołaj pan zespół do odwołania koncepcji rewitalizacji basenu odkrytego albo specgrupę do ustalenia dlaczego na wspaniałym torze już są DZIURY?!?! Na miejscu PiS nie wziąłbym w tym udziału.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 7
  Smute i żałosne (2018-04-12)
 • Przyjaciel piesków bądżcie przyjaciółmi ludzi, posprzątajcie po swoim pupilu. Bo gó. .. no ściele się gęsto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  (2018-04-12)
 • Biznes kumpli Wróblewskiego się nie udał to chce ratować swoich ziomków za pieniądze podatników? Za to powinna czekać prycza w Sztumie, tym bardziej że po przejęciu przez miasto ten biznes będzie przynosił jeszcze większe straty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 6
  (2018-04-12)
 • Haha zamiast oddać w dzierżawę kolejnemu najemcy to sami się w to bawić chcą. .. Poszukajcie chętnego u sąsiadów Rosjan. Tyle ich tu jeździło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  gad(2018-04-12)
 • czemu wszedzie musi byc polityka i kolesiostwo ? Czy nie można w sprawach dobra mieszkańców się zjednoczyć i odłożyć na bok politykę i osobiste nienawiści? Czy wy jesteście dla nas czy dla siebie? Nie będziemy tego robić bo to PO. Nie będziemy tego robić bo to PIS. Każdy patrzy tylko na siebie i jak innej partii dowalić. .. Żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 4
  (2018-04-12)
 • Nie oczekujmy aby politycy i radni jeżdzili na nartach ! Muszą myśleć logicznie i decydować dla dobra zdrowia i rekreacji Elblążan. Tej Góry Chrobrego, nie można zmarnować jak Basenu "Adolfa". Jest atrakcją w tej części Polski, a dotacje do takich działalności to konieczność, jak do służby zdrowia, komunikacji miejskiej, czy MPO. Liczę na Radnych i ich pomyślną dla Góry decyzję. Przy okazji pozdrawiam elbląską brać narciarską wyszkolona na tej Górze, której liczebność może się tylko liczyć z kibicami Olimpii. Żeglarze, rowerzyści ( ci prawdziwi ), motorowodniacy, czy motocykliści to margines w porównaniu do narciarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 8
  (2018-04-12)
 • Zgadzam się z tym co piszesz, ale jest też druga strona medalu. Po co miasto ma za ogromne pieniądze kupować biznes (góra Chrobrego i tak należy do miasta), który mimo najróżniejszych dotacji i teoretycznie wykwalifikowanej "kadry zarządzającej" tak przynosił straty. Po co miastu wyeksploatowane i słabo konserwowany wyciąg ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 2
  Anonimek1(2018-04-12)
 • A dlaczego do tej "atrakcji" mają dopłacać ci którzy na nartach nie jeżdżą, a jest ich 97% ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 2
  (2018-04-12)
 • Co Ty za głupoty wypisujesz? Mało u na MOTOROWODNIAKÓW, żeglarzy? A jeśli nawet mniej niż tych co nazywasz prawdziwymi kibicami, to są to ludzie z kulturą, pasją i charyzmą. Nie obrażaj ludzi ambitnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  Proszę Cię... (2018-04-12)
 • Nie zdziwiło by mnie, gdyby UM po przejęciu zatrudnił kogoś ważnego z PT Góra Chrobrego? Te 15 tyś osób, to chyba osobo wjazdy i zjazdy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  wist(2018-04-12)
 • @Smute i żałosne - Smute i żałosne trochę się ogarnij. Z tej komisji Marek był łyżwiarzem i trenerem młodych łyżwiarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  zomol(2018-04-12)
 • Naprawić bażantarnię !! Nie ładować pieniędzy w coś co będzie czynne 2 tygodnie w roku !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 4
  (2018-04-12)
Reklama