UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

We wrześniu ruszają remonty

 
Elbląg, We wrześniu ruszają remonty
fot. AD

Dziesięć elbląskich ulic zyska nowy asfalt. Prace ruszą jeszcze we wrześniu, a zakończą pod koniec listopada. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę.

Zadanie pod nazwą „Odnowa nawierzchni dróg publicznych w Elblągu” będzie prowadzone na następujących ulicach:
       – Królewieckiej (od ul. Szymanowskiego do ul. Bażyńskiego)
       – Sienkiewicza
       – Orzeszkowej
       – Lotniczej (od zjazdu PKS do przejazdu kolejowego)
       – Mazurskiej (od ul. Elektrycznej do zjazdu do stacji paliw i od zjazdu do firmy Cleaner do ul. Kwiatkowskiego
       – Rycerskiej
       – Tysiąclecia (od ul. Bocianiej do nowej nakładki przy ul. Malborskiej)
       – Rawskiej
       – Kościuszki (od parkingu przy hotelu Młyn do ul. Chrobrego i od ul. Chrobrego do ul. Podchorążych)
       – Agrykola
       – Kajki.
      
       Planuje się, że prace ruszą jeszcze we wrześniu, a zakończą pod koniec listopada. Wyjątkiem mogą być ulice Kajki i Agrykola, gdzie zakres prac jest dużo większy i tam roboty mogą trwać dłużej.
       Wymienione ulice objęte będą następującym zakresem robót: odnowa nawierzchni bitumicznych, przestawianie lokalne krawężników w miejscach przy wyniesieniu ponad nową nawierzchnię (nie dotyczy to ulic Agrykola i Kajki, tam przestawianie krawężników przewidziano na całej długości ulic), remont niezbędnych chodników, remont niezbędnych zjazdów, odtworzenie oznakowania poziomego jezdni.
       Przewidziane do odnowy odcinki dróg z wyjątkiem ul. Kajki są ulicami o dużym natężeniu ruchu i dużym znaczeniu komunikacyjnym w mieście. Ulicami tymi przebiegają linie autobusowe komunikacji zbiorowej.
       Głównymi kryteriami wyboru ulic do remontu są: zły stan techniczny nawierzchni bitumicznej (spowodowany długim i bardzo długim okresem międzyremontowym), objawiający się licznymi dużymi łatami, spękaniami, ubytkami powierzchniowymi, koleinami; brak na jezdniach normatywnych spadków podłużnych i poprzecznych; brak uregulowanego spływu wód opadowych (wpusty deszczowe rozregulowane wysokościowo, cieki przykrawężnikowe pofałdowane); włazy studni i zaworów zaniżone (nawierzchnie w ich obrębie spękane).
       Szczegółowy termin rozpoczęcia robót będzie podany po rozstrzygnięciu prowadzonego aktualnie postępowania przetargowego, wyłaniającego wykonawcę tych robót, którego obowiązkiem będzie przedstawienie szczegółowego terminu realizacji robót na poszczególnych ulicach, te zostaną podane do wiadomości publicznej przez Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego.
       Elbląg przeznacza na to zadanie 6 milionów zł, rzeczywiste koszty zadania znane będą po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ładne drogi na wybory to podstawa. Pasy też trzeba odmalować tu i ówdzie.
 • Dzięki koncertowi Radia RMF na ul. Lotniczej położono nową nawierzchnię ulicy, teraz czekamy na pasy. ..
 • Wygra pewnie EU. .. .. IA i prace zaczną się we wrześniu 2011 a zakończą w listopadzie 2015
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Asfaltowiec(2011-08-26)
 • A po co Sienkiewicza remontować, przecież jest jeszcze całkiem dobra i nie leży zbyt blisko UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  heniek meniek(2011-08-26)
 • Najważniejsze jest, że Energa podnosi od września ceny za prąd. 15% za prąd i 15% za dostawę. Oficjalnie powiedzą o 15% za prąd. Z rachunku za 3 miesiące = 500 zł wyjdzie 650 zł. Ich pracownicy dostali równowartość pensji na wakacje. Gdy ktoś zarabia 2.700 dostał 2.700.Kto 4000 ten 4000 itp. Jak to powstrzymać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Poinformowana(2011-08-26)
 • -do"poinformowana", proste, zlikwiduj licznik pobierania energii-. 111
 • Wcześnie się za to wzięli. Agrykoli pewnie skończą w przyszłym roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  akdjfkajdslfg(2011-08-26)
 • Do końca listopada, a takiego. W październiku mrozy przyjdą.
 • a co z pocztową która miała być robiona tzw. droga 503 podobno w sierpniu miały ruszyć prace a tu dalej przetargi!!!!!
 • o drogi robią?! chyba wybory idą. .. no tak, rzeczywiście w październiku są wybory :D pozdrawiam wyborczą kiełbasę i jej zjadaczy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  popieram JKM(2011-08-26)
 • Do heniek meniek Ty widzisz co piszesz ?? Przecież ulicą Sienkiewicza to trzeba być rajdowcem chyba żeby przejechać nie najeżdżając na minę lub najlepiej to jeździć terenówką bo jest tyle dziur aż strach jechać swoim autem czy zawieszenia nie urwę. W ogóle to jest to jedna z drug o bardzo dużym natężeniu ruchu. .zastanów się co piszesz. .pozdrawiam
 • bez różnicy czy robią czy nie, jak nie robią to "dyskusja" dlaczego, jak robią to żale że tak późno, dlaczego te ulice a nie inne, żenujące, mój komentarz: fajnie że robią i życzę żeby się udało
Reklama