UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej za grunty

Elblążan czeka wzrost opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste gruntów. Opłata nie była zmieniana od wielu lat, więc teraz przyszedł czas na jej podwyższenie. O szczęściu mogą mówić właściciele lokali, którzy zdążyli przekształcić swoje prawo do użytkowania wieczystego w prawo własności.

Ustawa pozwalająca na korzystnych warunkach zmienić prawo do użytkowania wieczystego w prawo własności funkcjonowała przez dwa lata. Z przywilejów w niej zawartych skorzystało bardzo wielu użytkowników lokali. Tylko w Elblągu wpłynęło 4517 wniosków o zmianę prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. 2669 rozpatrzono pozytywnie.
     Dzięki temu, że użytkownicy lokali stali się ich właścicielami, zostali zwolnieni z opłaty za użytkowanie wieczyste. Straty poniosły jednak samorządy. Do ich kasy nie wpływają już takie sumy jak dawniej, a różnice ma pokryć budżet państwa, który jak wiadomo nie cierpi na nadmiar gotówki. Ustawa została więc znowalizowana i wprowadziła przekształcenie na zasadach rynkowych. Przygotowywana jest kolejna nowalizacja, na którą liczą ci, którzy spóźnili się z przekształceniem swojego prawa - w Elblągu z decyzją wstrzymało się 1848 mieszkańców.
     Jak zapewnia Janusz Augustnowicz, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Elblągu, nadal można dokonywać zmiany prawa własności, jednak na warunkach mniej korzystnych niż poprzednie, obowiązujące przed nowelizacją ustawy. Dlatego tak dużo osób nie decyduje się na taką operację i czeka na kolejną nowelizację.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • złodzieje oddajcie nam naszą własność
  • Komuno wróć! Precz z kułakami i obszarnikami. Ziemia w ręce ludu, zakłady pracy w ręce robotników. Wrogowie nas kuszą coca-colą! Sprzątaczkę na prezesa, prezesa do więzienia za napastowanie seksualne sprzątaczki. NACJONALIZACJA, DEREPRYWATYZACJA - K O M U N I Z M - aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-05-22)
Reklama