UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Większa strefa, powstanie nowa fabryka mebli

 
Elbląg, Przy ul. Mazurskiej ma powstać kolejna hala produkcji mebli
Przy ul. Mazurskiej ma powstać kolejna hala produkcji mebli (fot. Michał Skroboszewski)

Miasto chce włączyć do Specjalnej Strefy Ekonomicznej kolejne działki przy ul. Mazurskiej i na Modrzewinie. W pierwszej lokalizacji nową halę produkcyjną zamierza zbudować firma Meble Wójcik. Uchwałę w sprawie powiększenia strefy będą głosować radni na najbliższej sesji, konieczna  w tej sprawie jest także pozytywna opinia wojewody i decyzja ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Elbląska podstrefa Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej zajmuje obecnie 62 hektary. Miasto chce ją powiększyć o ponad 13 hektarów, zlokalizowanych przy ul. Mazurskiej oraz na Modrzewinie Południe. „Powiększenie obszaru podstrefy umożliwi ulokowanie na tym terenie nowych zakładów, dla których warunkiem podjęcia działalności jest możliwość skorzystania z preferencji wynikających z ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Na podstawie wniosków i listów intencyjnych złożonych przez inwestorów zainteresowanych rozpoczęciem przedsięwzięć gospodarczych na gruntach W-MSSE oraz pod potrzeby realizowanych inwestycji Miasto dokonało zmian geodezyjnych poprzez przeprowadzenie podziałów i komasacji działek. W związku z powyższym zaistniała potrzeba weryfikacji, następnie uaktualnienia numeracji i powierzchni nieruchomości gruntowych w ww. Uchwale Rady Miejskiej w Elblągu - „czytamy w projekcie uchwały, które jest przygotowana na sesję Rady Miejskiej, jaka ma się odbyć 15 września.
       Jednym z inwestorów jest elbląska firma Meble Wójcik, która na należących do niej działkach przy ul. Mazurskiej (łączna powierzchnia 5 ha) planuje budowę nowoczesnej innowacyjnej hali produkcji mebli wraz z ekologiczną spalarnią odpadów poprodukcyjnych. Ma zatrudnić co najmniej 84 osoby. „Dodatkowo inwestor deklaruje współpracę z lokalnymi zakładami produkcyjno-usługowymi, co przyczyni się do zwiększenia ich produkcji własnej, a tym samym do złagodzenia problemu bezrobocia w regionie” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.
       By do powiększenia elbląskiej podstrefy mogło dojść, oprócz uchwały Rady Miejskiej potrzebna jest także pozytywna opinia wojewody oraz decyzja ministra rozwoju. O szczegóły tej sprawy zapytaliśmy poszczególne urzędy a także firmę Meble Wójcik, czekamy na odpowiedzi.
      
       Aktualizacja: Z informacji, które otrzymaliśmy od Bożeny Ulewicz, rzecznika prasowego wojewody, wynika, że wojewoda wydał w lipcu pozwolenie na rozbudowę fabryki mebli przy ul. Mazurskiej o magazyn technologiczny i miejsca postojowe. Decyzję w tej sprawie wydawał wojewoda, bo teren przy ul. Mazurskiej znajduje się w granicach portu morskiego. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama