UWAGA!

Wiemy, kto chce wybudować nowe osiedle przy ul. Iwaszkiewicza

 Elbląg, Sprzedane działki są oznaczone zielonym kolorem (ortofotomapa UM Elbląg)
Sprzedane działki są oznaczone zielonym kolorem (ortofotomapa UM Elbląg)

Między ul. Iwaszkiewicza a Modrzewiną ma powstać kolejne osiedle mieszkaniowe. Władze miasta wystawiły na przetarg niezabudowane grunty o łącznej powierzchni 3,1 hektara. Wygrało go Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EKOBUD z Ostródy, które wylicytowało działki za 6.615.500 zł.

Obie działki (jedna o pow. prawie 2,5 ha, druga o powierzchni prawie 0,7 ha) wystawiono na licytację, która ma odbyła się 23 maja. Znajdują się one na Modrzewinie Północ w odległości ok. 550 metrów od skraju al. Jana Pawła II, od 1,3 km od zabudowy przemysłowej i ok. 500 m od osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Iwaszkiewicza. Są niezabudowane, dotychczas były wykorzystywane na cele rolnicze, są częściowo zadrzewione i zakrzaczone. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu zabudowę mieszkaniową wielorodzinną (większa z działek) oraz zabudowę jednorodzinną.

Cena wywoławcza to 6 mln 550 tys. złotych netto. Do licytacji przystąpiła jedna firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego EKOBUD z Ostródy. Zaoferowała ona kwotę 6.615.500 zł. Finalizacją licytacji będzie podpisanie aktu notarialnego.

Zwycięzca przetargu będzie musiał współfinansować budowę głównej drogi ( w wysokości co najmniej 20 procent), która będzie prowadziła do nowo powstałego osiedla. Ma powstać w ciągu 18 miesięcy od zakończenia inwestycji. Na dzisiaj koszt jej budowy urzędnicy szacują na około 6 mln złotych, a szczegóły jej finansowania określi umowa drogowa zawarta z miastem. Do końca tego roku ma powstać za to tymczasowa nawierzchnia z płyt, umożliwiająca dojazd do drogi publicznej, wykonana przez samorząd. Resztę dróg na swój koszt wykona nabywca działek.

Nabywca będzie też na własny koszt musiał sfinansować budowę kanalizacji sanitarnej, wodociągu, kanalizacji deszczowej, sieci centralnego ogrzewania i pozostałego uzbrojenia, przekazać wykonane sieci na majątek EPEC i EPWiK, usunąć ewentualne kolizje z istniejącym uzbrojeniem, wykonać zjazdy do nieruchomości.

Budowa osiedla będzie musiała się rozpocząć do 31 grudnia 2027 roku i zakończyć do 31 grudnia 2031 roku.

daw, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama