UWAGA!

Wpłynęły cztery oferty na budowę stadionu

 Elbląg, Wpłynęły cztery oferty na budowę stadionu
fot. WS

Cztery oferty złożyli potencjalni wykonawcy budowy areny sportowo-widowiskowej przy ul. Agrykola – informuje Urząd Miasta. Wszystkie zamykają się w przedziale cenowym 47-52 mln zł. Prezydent Elbląga Jerzy Wilk mówił w środę, że na tyle miasta nie stać.

Dziś (19 lipca) minął termin przyjmowania ofert. Złożyły je cztery firmy:
       Tamex, który zaproponował 52 mln zł brutto,
       Przemysłówka Olsztyn – 52 mln zł brutto,
       Skanska – 48 mln zł brutto,
       Mytych – 47 mln zł brutto.
       Kwota, którą Miasto zamierzało przeznaczyć na inwestycję, to 28 milionów zł. Brutto – czytamy w dość lakonicznym komunikacie Urzędu Miejskiego. – Zgodnie z przepisami oferty będą podlegały badaniom, czyli ocenie merytorycznej. Następnie podjęta zostanie ostateczna decyzja co do budowy stadionu.
       Prezydent Jerzy Wilk ma przestawić swoje stanowisko w sprawie budowy stadionu i złożonych ofert w poniedziałek 22 lipca. 
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobra, to stadion już wybudowali. Jarek przyjeżdża otworzyć nabrzeże na bulwarze, w końcu też wybudowali nie? Ale zapowiada się nam 12 miesięcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  7
  wiedziałem(2013-07-19)
 • No to PO stadionie, niestety w programie PISu stadiony nie sa priorytetami!; (
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  8
  piknik(2013-07-19)
 • Przyspieszymy prace związane z budową stadionu miejskiego w Elblągu (19.04.2013) www.tv.elblag.pl
 • Przyspieszymy prace związane z budową stadionu miejskiego. - 19.04.2013 (Konferencja PiS) video na stronach TV Elbląskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  5
  HansK(2013-07-19)
 • Budować ten stadion Pisiory !
 • Czyli tak po 2000zł na rodzinę. Czy Wy tego nie widzicie, iż ta inwestycja jest nierealna? Żaden polityk tego nie zrobi, bo nie ma na to kasy i nawet Unia tu nie pomoże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  18
  Andrzej12345(2013-07-19)
 • I bardzo dobrze - niech tego nie budują. Jak nie macie co robić z kasą - to dajcie np tej dziweczynce która zakwalifikowała się do mistrzostw świata w szachach i nie ma za co jechać (było o tym na info elbląg) - to byłyby dobrze wydane pieniądze. A dla paru kopaczy. .. niech grają na szkolnych boiskach. ..
 • Tylko firma elblaska która tutaj płaci podatki niech buduje lub modernizuje. Panie prezydencie Wilk. Prosze w takim razie żeby pieniadze nie przepadły zrobic gruntowa modernizację stadionu Olimpii przy A8 pod wymogi e-Klasy oraz dokonczyc Skrzydlata także pod wymogi 2 ligi oraz XXI wieku. Bierz pan panie prezydencie A 8 w swoje rece i rób pan. Bedzie dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  Budowacdlapotomnych(2013-07-19)
 • będzie wszystko ok, pani Gelert pojedzie do pana Protasa- wuefisty i wyciągnie mu z gardła te brakujące 20 melonów i będzie stadion, a jak nie wyciągnie to znaczy, że na PO nie ma co liczyć w tym mieście i przy wyborach o tym pamietać, proste?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  8
  frede(2013-07-19)
 • koszty można spokojnie obniżyć, wystarczy zatrudnić na budowie członków EKO i pana Balbuzę, mogą pracować za darmo od 16.00 do 6.00 codziennie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  majsternabudowie(2013-07-19)
 • niespełnione obiecnice pisu i jak nie ma stadionu tak nie ma i nie będzie. i jak elblag ma zaistnieć na mapie polski ani stadionu ani nie jest rozwinięty turystycznie wszystko oddac do olsztyna. to ostroda ma więcej niż my zenada. trzeba uciekać znaszego elblazkowa. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  7
  antyksp(2013-07-19)
 • Macie swoje PO. Nowaczyk na ekspertyzy i wyliczenia wydał kupe kasy. Oszacował to na 20 milionów, pomylił się jeszcze raz tyle! Stracone kasa na ekspertyzy i mydlenie oczu wyborcom. Bardzo dobrze Panie Wilk, nie Pan nie topi pieniędzy w obiektach na które Elbląga nie stać! Ludzie przejrzyjcie na oczy. Elbląg nie ma kasy na budowę Aquaparku i nowego stadionu. Łykaliście jak młode pelikany co Wam Nowaczyk podsuwał a teraz ciężko się pogodzić z tym, że nie ma grosza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  15
  mieszkaniec_ega(2013-07-19)
Reklama