UWAGA!

Wsparcie mentorów bezcenne, ale są i pieniądze

 Elbląg, PUP oraz Elbląska Izba Gospodarcza zachęcają młodych z pomysłami do zakładania własnych firm
PUP oraz Elbląska Izba Gospodarcza zachęcają młodych z pomysłami do zakładania własnych firm (fot. AD)

Dwadzieścia tysięcy złotych mogą pozyskać młodzi bezrobotni z Elbląga i okolic na założenie własnej firmy. Równie ważna jest opieka doświadczonych elbląskich przedsiębiorców. Powiatowy Urząd Pracy wraz z Elbląską Izbą Gospodarczą czeka na biznesowe pomysły.

Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu wraz z Elbląską Izbą Gospodarczą uruchomili program "Mentor" mający ułatwić biznesowy start młodym elbląskim przedsiębiorcom.
       - Program skierowany jest do bezrobotnych do 35. roku życia - mówi Marta Kłosińska - Wyżlic, kierownik Działu Programu Rynku Pracy z elbląskiego Urzędu Pracy.
       W celu uzyskania pomocy kandydat na przedsiębiorcę powinien przesłać do Elbląskiej Izby Gospodarczej prezentację przedstawiającą pomysł na biznes. Pierwsza prezentacja już wpłynęła. Organizatorzy przygotowali 20 miejsc dla chętnych.
       - Zakwalifikujemy te osoby, które nas przekonają do swojego pomysłu na biznes - mówi Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej.
       Kandydat na przedsiębiorcę otrzyma 20 tysięcy złotych na start swojej firmy oraz przez pierwsze trzy miesiące po tysiąc złotych wsparcia pomostowego, które pozwoli mu utrzymać płynność finansową.
       Kandydaci na przedsiębiorców mają całkowitą dowolność w wyborze branży, w której chcą działać. W pierwszych 12 miesiącach działalności będą ich wspierać mentorzy - doświadczenie elbląscy przedsiębiorcy.
       - Mamy trzydziestu mentorów - informuje Krzysztof Ciuła.
       Pomogą oni młodym właścicielom firm w pierwszych krokach. Ważne jest też, że młody kandydat na przedsiębiorcę nie będzie anonimowy. Nazwisko mentora powinno ułatwić działalność na niełatwym elbląskim rynku.
       - Czasami poprowadzenie młodego przedsiębiorcy przez ścieżkę finansowania firmy, problemy marketingowe, problemy z dłużnikami ułatwi funkcjonowanie nowej firmy- powiedziała Anetta Magdziak - Gęsicka, koordynator programu z ramienia Elbląskiej Izby Gospodarczej.
       Z danych Urzędu Pracy wynika, iż 75% firm, które skorzystały z dotacji PUP nie przetrwało pięciu lat działalności. Celem programu jest powstanie takich firm, które przełamią tę niechlubną statystykę.
       Elbląska Izba Gospodarcza czeka na prezentacje kandydatów do 18 marca pod adresem elblag@rigp.com.pl.

      
      
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Izby Gospodarczej
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wszyscy dobrze wiemy że w takich sprawach w elblągu rządzi kombinatortwo i znajomość urzędników w urzędzie pacy ewentualnie radnych. Podpłacisz albo kupisz koleżance koniak i Twój wniosek przejdzie. ..
 • 20 tys na DG to baaardzo mało. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  cgxxgd(2016-03-01)
 • A co z bezrobotnymi 55+, a co z tymi którym nie wyszło z poprzednim kredytem np w CHF? To są też wykluczeni!
 • "Czego się ludzie spodziewacie, dajcie pomysł, opiszcie go, może dostaniecie dotację, jeśli nie znajdzie się ktoś kto na identyczny lub podobny dostanie, biznes to biznes nie ma w nim sentymentów".
 • Przekop Mierzei wislanej to jest pomysł. Reszta to mocz.
 • Pozatykajmy dziury a będzie dobrzeWszyscy płaczą że w Polsce bida. Ale jak się rząd bierze za szarą strefę, wyludzaczy vatu, oszustów podatkowych itp to wielki krzyk. Kilkaset miliardów rocznie Polska traciła przez szubrawcow z poprzednich rządów popslsld.
 • Ogłoście lepiej konkurs na biznes plan z miejscami 1-3,paroma wyróżnieniami. Jak każdy, kto się zakwalifikuje będzie miał z tej kwoty (podawano gdzie indziej że 460 tys. ) po ok 100 tys. to jest dużo większa szansa niż te 20 osób po skromne 20 tys. Za te pieniądze to co najwyżej kolejna firma sprzątająca lub remontowa. .. i wyrzucone pieniądze w błoto! Czemu oni w końcu nie wezmą przykładu od lepszych, sprawdzonych projektów?!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  El-kit(2016-03-02)
 • To niepotrzebne rozdawnictwo, lepiej wydać te pieniądze i pomoc dla firm prosperujących na zdrowych zasadach z długoletnim stażem. Często brakuje im na zapłacenie Zusu dla pracowników i tp.
 • wyczochrany że hej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  roczochrany(2016-03-02)
 • Prezes Izby. .. Polecam zapoznanie się z Dress code, jak schludnie reprezentować się w Teatrze!!!;)
Reklama