UWAGA!

Wspieramy innowacyjne rozwiązania

2015-03-28
07:00

Elbląski Park Technologiczny realizuje projekty skrojone na miarę potrzeb przedsiębiorców. W laboratoriach prowadzone są badania na zamówienie przemysłu oraz zaawansowane prace w dziedzinie ochrony środowiska, metaloznawstwa, żywności. O sukcesie realizowanych działań świadczy coraz większe zapotrzebowanie przedsiębiorców na tego typu usługi.

- Otrzymaliśmy kompletną dokumentację wdrożeniową sześć nowych metod badawczych z zakresu pomiarów emisji zanieczyszczeń gazowych. Dzięki przygotowanej dokumentacji, przez zespół specjalistów – praktyków z tej dziedziny będziemy mogli przygotowane metody wdrożyć – akredytować, poświęcając temu procesowi wielokrotnie mniej czasu i środków. Dodatkowo laboratorium uzyska większe znaczenie w skali regionu w zakresie możliwości badań emisji – mówi Jarosław Brykalski z elbląskiej firmy mającej siedzibę w EPT.
      
       - Biorąc udział w projekcie nawiązaliśmy współpracę z instytutem naukowym Polskiej Akademii Nauk. Jako pierwsi przebadaliśmy skład oraz właściwości odżywcze ślimaka. Otrzymaliśmy zadowalające efekty, które przyczynią się do wprowadzenia nowego produktu na rynek, stosowanego w suplementacji diety – twierdzi Paweł Piwowarski z elbląskiej firmy mieszczącej się w EPT.
      
       W projekcie wzięły udział firmy współpracujące z Elbląskim Parkiem Technologicznym, poszukujące nowych rozwiązań podnoszących ich konkurencyjność rynkową. Przy współpracy z pracownikami naukowymi powstały dokumentacje wdrożeniowe prowadzące do zastosowania innowacyjnych rozwiązań w obszarach organizacji, marketingu, produktu i procesu.
      
       W najbliższy poniedziałek (30 marca) w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się konferencja podsumowująca projekt, na której zostaną zaprezentowane efekty współpracy wszystkich uczestników projektu. - Celem konferencji jest przede wszystkim promocja innowacyjnych rozwiązań, finansowanych z funduszy europejskich oraz wskazanie możliwości wsparcia kolejnych pomysłów – podkreśla Paweł Lulewicz, dyrektor EPT. - Zaprezentujemy możliwości finansowania inwestycji z RPO 2014-2020, przykłady wypracowanych innowacji w elbląskich przedsiębiorstwach, zajmiemy się również tematem własności intelektualnej.

 


       Konferencja ,,Najlepsze praktyki w zakresie współpracy ośrodków naukowych i biznesu przy wykorzystaniu środków z UE” odbędzie się 30 marca o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Elbląskiego Parku Technologicznego, przy ul. St. Sulimy 1.
      
       Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
      
       Projekt pn. „Opracowanie innowacyjnych rozwiązań dla firm w Elbląskim Parku Technologicznym poprzez transfer specjalistycznej wiedzy” nr: KSI WND-POKL.08.02.01-28-044/13, jest współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VIII, Działanie 8.2 Poddziałanie 8.2.1 PO KL.
      
      

---- Reklama ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej