UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyniki akcji Weź paragon

 
Elbląg, Wyniki akcji Weź paragon
fot. nadesłana

Urząd Kontroli Skarbowej w Olsztynie podsumował wakacyjną akcję „Weź paragon”. W trakcie jej trwania sprawdzono ponad 5 tys. punktów handlowych, usługowych, gastronomicznych pod kątem prawidłowości ewidencjonowania obrotu za pośrednictwem kasy rejestrującej. Na nieuczciwych przedsiębiorców nałożono 935 mandatów na łączną kwotę prawie 220 tys. zł.

Akcja administracji skarbowej prowadzona była na terenie całej Polski. Przebiegała dwutorowo: z jednej strony prowadzona była kampania edukacyjno-promocyjna, z drugiej badano czy nie dochodzi do naruszenia obowiązku rejestrowania obrotu przy zastosowaniu kas fiskalnych. W trakcie akcji mandatowej sprawdzano punkty handlowe, usługowe, gastronomiczne, zwłaszcza działające sezonowo. Sprawdzano także firmy i osoby wypożyczające sprzęt turystyczny oraz zajmujące się czarterem łodzi. Ważnym elementem akcji „Weź paragon” były działania promocyjno-edukacyjne, gdyż głównym celem akcji nie jest ilość wystawionych mandatów, ale zwiększenie świadomości klientów oraz dyscypliny osób prowadzących działalność gospodarczą, a co za tym idzie doprowadzenie do tego, by całość sprzedaży była ewidencjonowana. Materiały promocyjne: kubki, koszulki, pocztówki, plakaty, zakładki do książek z hasłami akcji pomagały w realizacji zamierzonego celu. Dla dzieci przygotowano dodatkowe gadżety: balony, cukierki krówki, puzzle. W weekendy pracownicy UKS w miejscowościach turystycznych tłumaczyli konsumentom jak ważną rolę pełni paragon. Jest on przede wszystkim podstawą reklamacji, ale nie tylko. Biorąc dowód zakupu wspieramy uczciwą konkurencję, zwalczamy szarą strefę, a oprócz tego mamy pewność, że zapłacony przez nas podatek wliczony w cenę towaru trafi do budżetu państwa, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.
       W powiecie elbląskim sprawdzono 703 punkty, w 60 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości.
       W 2013 r. kwota mandatu wynosi od 160 zł do 3200 zł.
      
Mirosława Torenc, rzecznik prasowy, Urząd Kontroli Skarbowej w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama