UWAGA!

Z Cieplic do Nowakowa

 
Elbląg, Jesienią ubiegłego roku otwarto budowaną w ramach tego programu drogę Pogrodzie – Brzeziny – Rychnowy – Huta Żuławska – Przybyłowo
Jesienią ubiegłego roku otwarto budowaną w ramach tego programu drogę Pogrodzie – Brzeziny – Rychnowy – Huta Żuławska – Przybyłowo (fot. WS archiwum portElu).

W rejonie Elbląga w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych w 2014 budowana będzie droga Cieplice – Nowakowo, ale z pewnością nie tylko ona. Premier Donald Tusk zwiększył niedawno tegoroczną kwotę na realizację tego programu z 250 do 650 mln zł w skali kraju. Wkrótce do realizacji będą więc kwalifikowane kolejne wnioski gmin i powiatów.

Portal samorzad.pap.pl opublikował listę samorządów, które otrzymają w tym roku dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.
       W naszym rejonie realizowane będą na pewno:
       w woj. warmińsko-mazurskim
       – w powiecie elbląskim: przebudowa drogi powiatowej Zalew Wiślany – Nowotki – Bielnik Drugi na odcinku Cieplice – Nowakowo o długości 3,2 km
       – w Ornecie: modernizacja drogi gminnej w Ornecie na odcinku 800 m
       – w powiecie iławskim: przebudowa drogi powiatowej Boreczno – Iława na odcinku Tynwałd – Iława o długości 7,2 km
       – w gminie Płoskinia: utworzenie ciągu komunikacyjnego Płoskinia – Robuzy – Długobór oraz przebudowa odcinka Płoskinia – Giedyle o długości 3,1 km
       – w Braniewie: budowa ulic Botanicznej, Łąkowej i na Placu Sybiraków, II etap, o długości 422 m
       w woj. pomorskim:
       – w powiecie malborskim w gminie Lichnowy: przebudowa i remont dróg na odcinku długości 15,5 km.
       Lista realizowanych projektów na drogach powiatowych i gminnych z pewnością powiększy się w ciągu roku. Początkowo rząd przeznaczył na to kwotę 250 mln zł w skali kraju, jednak niedawno premier Donald Tusk poinformował, że w latach 2014-2015 na tzw. schetynówki rząd wyda 1,3 mld zł. W 2014 r. do samorządów trafi nie 250, a 650 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z wpłat, jakich do budżetu państwa dokonają Lasy Państwowe.
       W ciągu roku listy zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie projektów drogowych zostaną uzupełnione o kolejne projekty.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama