UWAGA!

Z Mazur do Elbląga

 Elbląg, Prace na pasłęckim odcinku drogi.
Prace na pasłęckim odcinku drogi.

Mamy przyjemność podpisać umowę na realizację kolejnego, ostatniego już odcinka łączącego Gołdap i Pasłęk – mówi Witold Wróblewski, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Chodzi o fragment drogi nr 591 z Kętrzyna do Starej Różanki oraz ulic w Kętrzynie. To ostatni brakujący odcinek północnego szlaku dróg wojewódzkich.

Drogowcy z Warmii i Mazur pracują obecnie na kilkunastu odcinkach dróg wojewódzkich. Kierowcy odczują największe zmiany już w 2014 roku. Dziś (4 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano ostatnią umowę na brakujący odcinek północnego szlaku dróg wojewódzkich między Starą Różanką a Kętrzynem i przebudowę ulic w samym mieście.
       – Warmia i Mazury to ciągle jeszcze obszar wykluczony komunikacyjnie, a pas przygraniczny jest szczególnie dotknięty tym problemem – podkreśla wicemarszałek województwa Jarosław Słoma. – Staramy się patrzeć na region całościowo, dlatego tak intensywnie inwestujemy w infrastrukturę drogową na tym obszarze. To ogromny wysiłek dla naszego budżetu, nawet mimo dotacji unijnych, jednak jestem pewien, że nasza praca przełoży się na zadowolenie mieszkańców, turystów oraz uczestników małego ruchu granicznego.
       Kontrakt opiewa na 23 mln złotych. Droga łączy się z już modernizowaną trasą do Węgorzewa i dalej w kierunku Bań Mazurskich. W listopadzie oddano nowy odcinek Banie Mazurskie – Gołdap. Inwestycje na większości dróg północnego szlaku zakończą się już w przyszłym roku, a z ostatnich odcinków drogowcy zejdą w 2015 roku. Równolegle prowadzone będą roboty między Kętrzynem a Mrągowem, które zapewnią lepszy dojazd z sieci dróg wojewódzkich do „szesnastki”.
       – Dzisiaj mamy przyjemność podpisać umowę na realizację kolejnego, ostatniego już odcinka łączącego Gołdap i Pasłęk – mówi Witold Wróblewski, członek zarządu województwa. – Chodzi o fragment drogi nr 591 z Kętrzyna do Starej Różanki oraz ulic w Kętrzynie. Termin realizacji budowy drogi ustalono na 16 miesięcy, ale możliwe jest oddanie inwestycji do użytku wcześniej.
      

 

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które prowadzi także prace na nowym odcinku drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich.
       – Nie jest to nasza pierwsza budowa na Warmii i Mazurach – powiedział podczas podpisania umowy Janusz Dróżdż, dyrektor firmy. – Zajmujemy się już odcinkami Nidzica – Działdowo oraz Bartoszyce – Kętrzyn. Nasza firma posiada odpowiedni potencjał potrzebny do realizacji tej inwestycji. Mamy własne wytwórnie, sprzęt oraz doświadczenie.
      
      

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama