UWAGA!

Za tydzień prezydent pokaże basen, który chce zbudować

 
Elbląg, Za tydzień prezydent pokaże basen, który chce zbudować
(fot. AD)

Najpóźniej 29 października złożymy ten projekt u Pana Marszałka – zapowiedział podczas dzisiejszej (22 października) konferencji prasowej prezydent Jerzy Wilk. Mowa oczywiście o projekcie budowy krytej pływalni przy ul. Spacerowej. Projekt zostanie przedstawiony opinii publicznej, gdy już zostanie złożony w konkursie.

Przypomnijmy, po rezygnacji Jerzego Wilka z budowy kompleksu sportowego przy ul. Agrykola unijna dotacja – 17,5 mln zł – została zwrócona do Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Jacek Protas, żeby województwo tych pieniędzy nie straciło, ogłosił wtedy nowy konkurs – na budowę lub modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, z maksymalną kwotą dofinansowania 16,8 mln zł – z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.
       – Wsparcie chcemy przeznaczyć na budowę lub modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, oferującej w jednym kompleksie różne możliwości aktywności i wypoczynku, typu parki wodne, a także ich wyposażenie i parkingi – zapowiadał wówczas Jacek Protas. Termin składania wniosków mija właśnie 29 października.
       Unijne dofinansowanie (maksymalnie 16,8 mln zł) ma wynosić 65 proc. wartości projektu, a więc resztę (35 proc.) beneficjent musi dołożyć.
       Na ten konkurs projekt chce złożyć Elbląg, ale również Iława i Olsztyn (o tych miastach przynajmniej wiemy). Być może zrobią to jeszcze inne samorządy województwa.
       Elbląski projekt dotyczy budowy krytego basenu przy ul. Spacerowej wraz ze stacją uzdatniania wody (dokładną lokalizację basenu mamy poznać również 29 października).
       – Wierzę, że nasz projekt wygra i że żadne względy pozamerytoryczne nie będą miały miejsca – mówił dzisiaj prezydent Jerzy Wilk. – Wiemy, że ocena ma być dwuetapowa. W pierwszym etapie te projekty ma oceniać komisja złożona z urzędników powołana przez Pana Marszałka. Później organem odwoławczym ma być Zarząd Województwa.
       Projekt ma być zaprezentowany elblążanom po jego złożeniu na konkurs, a więc za tydzień. – Wierzę, że on wygra, bo naprawdę nie musimy się wstydzić tego projektu – przekonywał prezydent.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kompromitacja! Manipulacja! Głupota! Wszystko w majestacie prawa? Co dziś powie na zaistniałą sytuacje Kraśniański, Falkiewicz, Maszka, Rembelski, Pukin i Szwed? Co powie Lewandowski i ten od parówek? Jest klawo jak cholera Egon?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  19
  na.ulicy.mówią(2013-10-22)
 • nowaczyk pokazywał stadion, który chciał zbudować:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  10
  rufioo(2013-10-22)
 • Przecież Wilk sam powiedział, że w tym referendum chodziło o wypier. .. enie Grzesia ze stołka, reszta jest nieważna i mamy efekty, a raczej ich brak. Dodam nawet, że obniżenie czynszu w ZBK jest premią dla wybranej grupy osób (najemców) i traktuje nierówno pozostałą cześć elblążan to jeszcze znacznie uszczupla kasę miasta, do której każdy z nas regularnie dokłada. Obniżenie cen biletów - sytuacja analogiczna, na pewno nie wpłynie na zwiększone wykorzystanie komunikacji miejskiej a dokładać trzeba. Czekamy na wyniki powyższego projektu, ale jedną nogą wilk jest już w lesie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  31
  17
  elblążanin-z-krwi-i-kości(2013-10-22)
 • to wszystko to tylko mydlenie oczu. szkoda tylko że taki Olsztyn ma 5 basenów a u nas jest tylko jeden na który ciężko się dostać
 • mosir przy okazji modernizacji basenu i zdaszenia moglby wyremontowac bierzni dla rolkarzy nieopodal i inne wokol a tu nic :D
 • "na. ulicy. mówią", że nareszcie jest Prezydent Elbląga który myśli o wszystkich mieszkańcach tego miasta. Mówią też, że w sytuacji takiego zadłużenia miasta należy rozsądnie gospodarować posiadanymi środkami finansowymi. Inne postępowanie byłoby dopiero głupotą i przestępstwem w majestacie prawa.
 • projekt wyraznie musi byc zwarty. Skoro tak to szkoda ze nie budowano trybun stadionu w innej lokalizacji. widocznie mozna bylo
 • dlaczego tak radni nie maja zadnych planow
 • Nieudacznik, za co się zabierze to spieprzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  19
  wwwwilk(2013-10-22)
 • Przecież bylo mowione, ze olsztyn ma nie brac udzialu w tym konkursie. .. .
 • sranie w banie, będziecie widzieli basen jak świnia niebo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  10
  masierewicz(2013-10-22)
 • Kryty basen bez sensu już jest wyremontować basen żeby ludzie latem mogli spędzać czas
Reklama