UWAGA!

Zabiegi o miliony

 Elbląg, Sortownia tworzyw
Sortownia tworzyw

Elbląg stara się o ponad 50 milionów złotych z unijnego funduszu spójności. Miasto chce za te pieniądze uporządkować gospodarkę odpadami komunalnymi.

Projekt został zaakceptowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie. Dziś delegacja Funduszu i Urzędu Miejskiego uczestniczy w konsultacjach w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.
     Jak powiedział nam wiceprezes olsztyńskiego Funduszu Janusz Nowak, elbląski projekt jest w najbardziej zaawansowanym stadium przygotowań spośród wszystkich, jakie zostały złożone z województwa warmińsko – mazurskiego i ma szansę na to, by otrzymać unijne pieniądze już w pierwszym rozdaniu.
     - Wspólny wyjazd na rozmowy z Narodowym Funduszem urzędników i przedstawicieli olsztyńskiego funduszu ma pomóc w tym, by prace nad projektem szły sprawnie i aby na bieżąco miasto mogło korygować błędy, jakie mogą się pojawić - wyjaśnia rzecznik prezydenta Elbląga, Agnieszka Staszewska.
     Jeśli elbląski projekt zostanie przyjęty przez Narodowy Fundusz, czeka go jeszcze ocena w ministerstwie środowiska i Komisji Europejskiej. Obszerny projekt mówi o rozbudowie zakładu utylizacji odpadów m.in. o linię do czyszczenia i sortowania szkła, kasacji samochodów, utylizacji urządzeń elektronicznych oraz o budowie kompostowni.
     Władze miasta chcą też zrekultywować wysypisko śmieci w Gronowie Górnym i zlikwidować dzikie śmietniska na Modrzewinie. Elbląg jest jednym z miast, które otrzymały z Unii Europejskiej najwięcej pieniędzy pomocowych. Udało się dzięki nim m.in. wybudować most nad rzeką Elbląg wraz z drogami dojazdowymi, obwodnicę i drogi na Starym Mieście. Teraz trwa przebudowa węzła Wschód – skrzyżowania trasy numer 7 i drogi ekspresowej Elbląg – Kaliningrad, przygotowywana jest modernizacja miejskiej sieci wodociągowej i rozbudowa portu.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A zainteresowanych Funduszem zapraszam na strone www.funduszspojnosci.gov.pl ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2004-07-21)
 • "Elbląg jest jednym z miast, które otrzymały z Unii Europejskiej najwięcej pieniędzy pomocowych. Udało się dzięki nim m.in..." Dalsza wyliczanka bez podania choć przybliżonej wartości procentowej udziału funduszy zUE w tych inwestycjach, to czysty panegiryzm~_~
 • A co? Szkoda, że udaje sie zdobywać tę kasę?Zasadniej jest krytykować? Ale myślę , że mój dostojny przedmówca czytanie ze zrozumieniem ma opanowane do perfekcji, wobec tego może skorzystać ze wskazówki swojego przedmówcy i przeczytać co nie co o w/w Funduszu ( o innych również). Trochę wiedzy nie zaszkodzi - nie tylko w zakresie literatury barokowej.
 • BardzoWykwintny - takie tekściorki to dzieciom, rwelofobom i RMelakom. Czytający z uwagą (^_^) o tych inwestycjach wiedzą, że z naszych podatków pójdzie więcej niż UE, a infoNotka sugeruje zupełnie odwrotnie (acz rozumiem, że trzeba przygotowywać opinięPubliczną na wrześniowy raport grupyTrzymającychWładzęEl). Linki podrzucane przez bladosa (dzięki!) zawsze czytam z uwagą i ze wszystkimi zakładkami. A co do mojej wiedzy o tych i innych możliwościach współfinansowania dobrze napisanych programów Z NASZEJ WSPÓLNEJ KASY wUE, to byś się zdziwił~_~
 • Sądzę że osoby które płaca minimale podatki nie powinny zabierac głosu o słuszności wydawania czy właściwiej pozyskiwania pienieniędzy unijnych. Jeśli kogaś trafia szlag, że ktoś inny pozyskuje z dużym skutkiem pieniądze, nie myślę tu o miastach lecz o firmach prywatnych, to niech spróbuje prowadząc własną firme dogonić "europę" w 3 czy 4 lata! Dla każdej polskiej firmy która płaci duże podatki, ponosi ogrome koszty z tytułu zatrudnienia, takie fundusze to jedyna szansa na rozwój. Jesli się to komuś nie podoba tzn że ma ograniczone horyzony myslowe nie wspominając o mysleniu w skali makro regionalnym. Im bogatsze będzie społeczeństwo tym bogatszy będzie kraj itd.
 • Zgadzam się całkowicie!!! Ale mam jeszcze pytanie do -RWEL-a; do czego w/g Ciebie podatki maja służyć??? bo ja wolę, żeby dzięki nim (m.in.) tworzyć nowe miejsca pracy, niż jeśli maja iść na zasiłki dla bezrobotnych.A FE to nie jest św. Mikołaj i trochę trzeba sie natrudzić , no i coś dac od siebie, zeby to pomnożyć. A teraz gorąca inform.potwierdona w instytucji wdrażającej - TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW na "EQUAL" przesunięty do końca sierpnia.- DO P[RZECZYTANIA....!!!!
 • BW - proszę Cię, przeczytaj jeszcze raz, to co napisałem (w odniesieniu do tekstu, który komentujemy~_~). P.S. Miast "info" sięChwalić, link sięPodaje (
 • FORSA FORSĄ ALE MOŻEBY STOSOWAĆ ZAMIAST HASEŁ O SPRZATANIU HASLA ,, NIE BRUDZIĆ,, I TO JUŻ BEZ KASY UNIJNEJ A TO SIĘ PRZYDA- PATRZ MAZAJE PSEUDOARTYSTÓW, BRAKI WYCHOWANIA MŁODYCH LUDZI. MIASTO ŁADNIEJE , ALE BRUDZACYCH NIE UBYWA...
Reklama