UWAGA!

Zagraj o staż. Czeka ponad 70 ofert w elbląskich firmach

 
Elbląg, Od lewej: Artur Matłach i Tomasz Chętnik z Elbląskiej Izby Gospodarczej oraz prezydent Witold Wróblewski
Od lewej: Artur Matłach i Tomasz Chętnik z Elbląskiej Izby Gospodarczej oraz prezydent Witold Wróblewski (fot. Michał Skroboszewski)

Rusza druga edycja akcji „Gra o wakacyjny staż”. Na młodych elblążan czeka ponad 70 ofert staży w 34 firmach. Jedną z nich jest Softel, wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Rekrutacja na staże rusza 20 kwietnia na stronie internetowej Elbląskiej Izby Gospodarczej, organizatora akcji.

Ofert staży jest trzy razy więcej niż w pierwszej edycji, a to oznacza, że inicjatywa Elbląskiej Izby Gospodarczej spodobała się lokalnym przedsiębiorcom. Czy spodobała się także mieszkańcom? W ubiegłym roku zgłosiło się 66 osób, które miały do wyboru 24 oferty z 14 firm, ale na staż zostało przyjętych jedenaście osób, z tej grupy trzy osoby zostały zatrudnione na stałe.
       - Byliśmy zaskoczeni, że stażystów było tylko jedenastu, ale część kandydatów nie spełniała oczekiwań przedsiębiorców. Było też wiele takich przypadków, w których kandydaci nie przychodzili na rozmowy kwalifikacyjne, mimo że byli na nie wcześniej umówieni – mówi Tomasz Chętnik, koordynator akcji „Gra o wakacyjny staż”. - Mamy sygnały, że w tym roku zainteresowanie stażami będzie o wiele większe, widać to było między innymi podczas Targów Pracy, na których Urząd Miejski promował naszą akcję.
       Publikacja wszystkich ofert staży nastąpi 19 kwietnia na stronie internetowej Elbląskiej Izby Gospodarczej, dzień później ruszy rekrutacja, która potrwa do 15 maja. Na staże będzie się można zapisywać poprzez aplikację na stronie Izby, każda osoba będzie mogła wybrać do pięciu ofert. Od 25 maja do 12 czerwca odbywać się będą spotkania rekrutacyjne z kandydatami, a 15 czerwca zostanie opublikowana lista laureatów. 19 czerwca ma się odbyć gala podsumowująca tegoroczną edycję. A w wakacje ruszą staże, z których mogą skorzystać osoby w wieku 18-30 lat, które są uczniami, studentami lub absolwentami szkół ponadgimnazjalnych lub uczelni wyższych. Staże potrwają od miesiąca do trzech miesięcy, każda osoba będzie otrzymywać wynagrodzenie – 1100 zł brutto.
       - To kwota minimum, wyższa o 100 złotych niż roku temu. Niektórzy przedsiębiorcy już sygnalizowali, że mogą zaoferować więcej. Przy okazji chciałbym podkreślić, że wynagrodzenie w całości pokrywają fundatorzy z własnych środków, nie jest ono w żaden sposób dotowane. A głównym celem tego projektu jest zmiana świadomości społecznej na temat potencjału elbląskiego rynku pracy. Chcemy przekonać malkontentów i niedowiarków, że w Elblągu można znaleźć ciekawą pracę i zdobywać doświadczenie – dodaje Tomasz Chętnik.
       - W dzisiejszych czasach ważne jest nie tylko wykształcenie, ale przede wszystkim praktyka. Dlatego cieszę się, że inicjatywa Elbląskiej Izby Gospodarczej jest kontynuowana, bo to jest duża szansa dla młodych ludzi na zdobycie niezbędnego doświadczenia – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Jedną z firm, która zgłosiła się do udziału w projekcie jest Softel, wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Oferujemy jednomiesięczny staż dla grafika i dziennikarza. Decyzję o tym, kogo przyjmiemy na staż, podejmiemy po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przenieśli prima aprilis ?
 • skorzystam. .. taki mamy rynek pracy że trzeba się ratować. .. a pomysł dobry
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  jedker2(2015-04-17)
 • Buehuehue
 • najlepiej pracować za miskę ryżu
 • Zaczyna się spektakl malko-mentarzy, narzekajcie! Rośćcie sobie i oczekujcie, należy się Wam wszystko. Bo dla ludzi z waszym wykształceniem nie ma pracy w tym mieście! Krew zalewa jak się czyta krytykę opartą o widzi-mi-się. Na rynku pracy jest jak jest i KAŻDA dodatkowa możliwość daje szansę. A skorzystają ci, którzy mają w sobie na tyle ogarnięcia, inicjatywy i chęci. I dobrze. Niech zakompleksieni roszczeniowcy siedzą w domach na zasiłku. Dobry przedsiębiorca docenia dobrego pracownika i dba o takiego pracownika. Inaczej jeśli pracownik twierdzi "czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy". a ja pytam: ZA CO ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  8
  zdegustowanywaszymitekstami(2015-04-17)
 • mnie juz niechca na starz bo nic nierobilem za takie pieniadze. .. .. a i naplulem sekretarce w twarz a niech pamieta ze sie nie pomiata ludzmi;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  macius25l(2015-04-17)
 • przedsiębiorcy z własnych funduszy pokryją koszt stażu, jest to szansa na wyselekcjonowanie wartościowych ludzi i zatrzymanie ich w Elblągu przed wyjazdem, przyszłych dobrych pracowników, ci którym się nic nie chce tylko narzekają i piszą brednie w oczekiwaniu na mannę z nieba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  zaiinteresowany(2015-04-17)
 • pracodawca doceni dobrego pracownika zapewne po śmierci pracownika
 • Staże są niepotrzebne. Nie znam nikogo kto by takowe odbywał. 3 miesiące okres próbny a potem na nieokreślony za normalne stawki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  ktosław(2015-04-17)
 • staz będzie trwal max 9 miechow bo na 12 nie dadza bo będzie kuron - wyzysk za 800 zl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  dzialkowicz(2015-04-17)
 • Malontenctwo i brak przemyslenia tego co sie pisze młodej generacji, ,komórkowej, ,. Po skończeniu szkoły lub w trakcie edukacji staż zawodowy we własciwie prowadzonej formie jest cenna sprawą. Tragiczny jest moda żadania wszystkiego bez wkładu własnej pracy. Więcej pokory i krytcznego spojrzenia na siebie. Jakość edukacji nie pokonuje nawyku nic nie robienia. Jeżeli pracodawca ponosi koszty (ZUS, wyposażenie, opieka nad stażystą, wynagrodzenia) to nie po to byc jednemu czy drugiemu malkontentowi robić podarunek. Liczy na uzyskanie pracownika, który sprawdzi się pożniej. Inicjatywa dobra, i obejmuje coraz więcej osób. A malkontectwo skończy się jak mamusia nie da, ,forsy na komóre, ,itd. .. .Szacunek dla pracy i innych ludzi jest niestety obcy młodym ludziom.
 • to super pomysł, sam chętni w w tej edycji w tym wystartuję. Każdy przecież wie, że prócz wykształcenia, w celu dostania dobrej pracy jest doświadczenie. Praktyki miesięczne czy też 3,to zdobywanie doświadczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  bdtopic(2015-04-17)
Reklama