UWAGA!

Zainwestują w nową fabrykę

 Elbląg, Działka ma 11, 64 ha znajduje się w Pólku
Działka ma 11, 64 ha znajduje się w Pólku

Firma Kram za 2,6 mln zł kupiła działkę od powiatu elbląskiego w Pólku (gmina Pasłęk). Chce zrealizować tam swoją nową inwestycję. 

Jak informuje starosta elbląski Maciej Romanowski, akt notarialny na zakup działki z firmą Kram SA podpisano 7 czerwca. Działka w Pólku ma 11,64 ha powierzchni. Spółka zapłaciła za nią 2,6 mln złotych. 

- Planujemy budowę kompleksu produkcyjno-magazynowego w branży opakowań dla branży spożywczej - informuje Zbigniew Przybysz, prezes zarządu Kram SA.

Kram posiada już zakłady produkcyjne w Pasłęku, Dzierzgoniu i Ostrowcu Świętokrzyskim. To rodzinna firma z kapitałem polskim, która od 1991 roku działa na rynku folii, opakowań papierowych i kartonowych, dedykowanych dla branży spożywczej. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i gdzie był dział promocji miasta z całą to swoją smieszną Modrzewiną w Szuwarowo-Bagiennej Strefie inwestycyjnej, tak podobno rozchwytywanej przez biznes
 • a łyżka mówi to niemożliwe, no jak to tak? nie mają żadnej Modrzewiny, żadnego centrum logistycznego, budynków tylko sczere pole i tam siem budujom? to skandal, że nie chcom w mateczniku przedsiębiorczości, dziele wielkopomnym naszych władz tylko w polu pod Pasłękiem, że też tak można robić, skandal,
 • A tereny inwestycyjne modrzewiny leżą odłogiem. .. , a nie, przepraszam, zboże rośnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  12
  rrbggh(2021-06-10)
 • Jak zwykle inwestycję przechodzą miastu koło nosa. Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze Elbląga które nic nie robią i pozostawić na Dobrą zmianę która pokazała że można zarządzać mądrze i skutecznie gdy ma się zdolnych i kompetentnych ludzi z wizją.
 • @TeofilSkorupa - Teofil Skorupa zainwestuj w Wille Wuca bo już się sypie. Przydałby się tam remont bo straszy tak samo jak jego właściciel. Wuc będzie wdzięczny jak w czynie społecznym wyremontujesz Zbawowi jego lokum. Dziś jak co miesiąc setki tysięcy zlotych wydał z naszych podatków na złożenie wieńca swojemu bratu. .. Snajperzy też czuwali.
 • @rere - A po im Modrzewina jak teren jest skomunikowany znacznie lepiej z obecnymi fabrykami Kram, z trasą S7 u boku. Poniżej 22,40 zł za metr kwadratowy gruntu z biznesowym przeznaczeniem. Można ? Można.
 • Fajnie będę miał robotę.
 • @TeofilSkorupa - Mateusz nie załatwił nam tej inwestycji ? Mogłeś zadzwonić na Nowogrodzką i guzik nacisnąć. W mieście PiS by i czek i inwestorów załatwił. Skąd on weźmie 5.000.000 EURO dziennie dla Czechów.
 • Jak to skąd???? PiS dostanie 700 miliardów z Uni to odda je jako karę. Hahaha. Transfer pieniędzy w PiSie to majstersztyk. ..
 • Wszystko ok, fajna firma, dobrze że budują nowy zakład. Będą nowe miejsca pracy. Ale rynek folii jest schyłkowy, mamy czas odwrotu od opakowań foliowych. Więc kierunek na opakowania ekologiczne.
 • Chyba wielu elbląźan zbyt długo nie było na Modrzewinie. Jeżeli coś jest tam nie tak to chyba tylko chodniki, głównie na ul. Kwiatkowskiego, bo zbyt pleni się na nich zielsko. Ale to efekt tego, że praktycznie nikt tam nie spaceruje, no bo uważa, że nie ma po co (a tymczasem to tylko nogi się pocą). Jedynie trochę ludzi spotyka się na trakcie wzdłuż ul. JP II, no i rowerzystów. No cóż my Polacy nie lubimy tego co nie lubimy, bo lubimi tylko to co lubimy. Aha i nas Polaków nic w tym nie zatrzyma, no chyba jedynie otwarte drzwi. Chociaż ostatnio widziałem napis, że zlikwidowano nazwę drzwi, bo na kartkach napisano prośbę : "Proszem zamykać DŹWI".
 • To inwestycja prywatna elblongu, nic Mateuszowi do niej. Elblongi błyszczą zawsze wiedzą ekonomiczna a inwestycje to ich najmocniejsza strona.
Reklama