UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zamiast Okrągłego Stołu – konsultacje?

Elbląg, Henryk Słonina zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych
Henryk Słonina zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych (fot. AD).

Przed Południem Elbląski Komitet Obywatelski wystosował do mediów swój apel do Prezydenta Elbląga o zwołanie Okrągłego Stołu w sprawie ciepłownictwa. Po południu Prezydent wysłał zaproszenie do mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących tego tematu.

Oto treść prezydenckiego zaproszenia.
       „W związku z proponowaną prywatyzacją Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej prezydent Elbląga Henryk Słonina zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących działań podejmowanych na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego miasta. Spotkania, podczas których będzie można uzyskać informacje na temat prywatyzacji EPEC i podzielić się uwagami w tej sprawie, odbędą się w następujących terminach:
       – wtorek, 16 lutego o godz. 16 w Urzędzie Miejskim, sala nr 301
       – czwartek, 18 lutego o godz. 16 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Jarem”
       – środa, 24 lutego o godz. 16 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”
       – środa, 24 lutego o godz. 16 w Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”.
      
       Komentarz autora:
      
Konsultacje społeczne są działaniem jak najbardziej w Elblągu pożądanym, zwłaszcza że dochodzi do nich niezmiernie rzadko. Mam jednak nadzieję, że konsultacje w sprawie przyszłości elbląskiego ciepłownictwa nie są propozycją, która ma zastąpić debatę fachowców. Jest to jednak temat wymagający pewnej specjalistycznej wiedzy.
       Debata fachowców czy też Okrągły Stół – jak chce EKO – powinna się odbyć przed konsultacjami, żeby zainteresowani elblążanie mogli sobie wyrobić pogląd w tej sprawie, zanim zostaną poproszeni o wyrażenie opinii. Powinni być na nią zaproszeni elbląscy fachowcy – z Urzędu Miasta, EPEC-u, dawnej Elektrociepłowni, Energi, ale również – a może przede wszystkim – eksperci niezależni, z zewnątrz.
       Swoją drogą, ciekaw jestem, czy na spotkania w ramach konsultacji Pan Prezydent zaprosi przeciwników szybkiej sprzedaży EPEC-u (ujawnili się już choćby poprzez publikacje na naszych łamach), czy też będą to spotkania mające jedynie przekonywać do koncepcji prezydenckiej.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zapraszamy media na te spotkania!!!!! Zadajmy parę trudnych dla prezydenta pytań!!!!!
 • A co tu konsultować? rzesze emerytów i bezrobotnych znają się na ciepłownictwie jak. .wiec wyborczy? czy pranie mózgów?
 • sprzedać, sprzedać sprzedać !!!!! Tylko pijak sprzeda cały swój majątek. A my od czego jesteśmy uzależnieni by się go pozbywać?????
 • Trybuna EKO czyt. portel
 • Jak widać ta propozycja była wodą na (prezydencki) młyn. Chodzi bowiem o to, aby "rozmyć" problem, rozłożyć odpowiedzialność i dotrwać do wyborów bez podejmowania decyzji. To jakieś nieporozumienie, aby w takich sprawach organizować konsultacje, prywatyzacja to temat dla profesjonalistów, a nie dla szerokich rzesz mieszkańców. Wietrzę tu grubymi nićmi szytą manipulację.
 • Zdziwiło mnie takie stanowisko Prezydenta, dalej przeciąganie struny - to już u nas normalka. Tylko co będzie jak nie pojawi się żaden fachowiec?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  el-anka(2010-02-12)
 • Panie Prezydencie - czemu mają służyc te konsultacje? Przecież przeciętny mieszkaniec Elbląga nie zna się na zawiłościach związanych z prywatyzacją. Przeciętnego mieszkańca interesuje generalnie cena za ogrzewanie swojego mieszkania, czy domu i czy nie zabraknie energii cieplnej. PRYWATYZACJĄ MUSZĄ SIĘ ZAJĄĆ FACHOWCY. Mam nadzieję, że dojdzie do prywatyzacji EPEC-u - tej zdrowej prywatyzacji, po zasięgnięciu opini specjalistów, również z "zewnątrz". Apel do mediów - proszę wziąć udział w tych spotkaniach i w imieniu dobrze pojętego interesu mieszkańców Elbląga zadać trudne pytania związane z prywatyzacją. Panie Słonina szkoda czasu na przeciąganie struny.
 • w epecu przecież nie ma fachowców
 • No proszę! Być może pierwsze prawdziwe konsultacje społeczne Pana Prezydenta Słoniny. .to dobre sobie. .po 10 latach. .. pewnie na 8 rano tak aby nikt na nie nie przyszedł????? Normalka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ślimaczy kwas(2010-02-12)
 • ciekawa jestem z jakimi materiałami zostanę zapoznana, żeby chociaż na tym spotkaniu gębę otworzyc?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  el-anka(2010-02-12)
 • Heniek! Idź ty już na zasłużoną emeryturę i ośmieszaj się na koniec!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wybborca(2010-02-12)
 • Determinacja pana Prezydenta, żeby sprzedać EPEC jest bardzo podejrzana. Może by się pan zajął rozwiązaniem problemów komunikacyjnych Elbląga z podobną determinacją.
Reklama