UWAGA!

Zamienił EPEC na elektrociepłownię

 Elbląg, Krzysztof Żochowski
Krzysztof Żochowski (fot. Linkedin)

Elblążanin Krzysztof Żochowski został nowym prezesem spółki Energa Kogeneracja, do której należy elektrociepłownia przy ul. Elektrycznej. Przeszedł z EPEC-u, w którym przez wiele lat był dyrektorem ds. technicznych. - Dostałem propozycję od Energa Kogeneracja i z niej skorzystałem. Po 20 latach pracy w jednym miejscu potrzebowałem nowych wyzwań – powiedział nam Krzysztof Żochowski.

Nowy prezes spółki Energa Kogeneracja m 45 lat, jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i Politechniki Białostockiej i kierunków: budowa maszyn oraz ochrona środowiska. Od polowy lat 90. pracował w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, najpierw jako kierownik rejonu eksploatacji sieci, później jako szef wydziału utrzymania ruchu. W latach 2004-2015 był dyrektorem ds. technicznych, a od lutego ubiegłego roku szefem wydziału rozwoju i inwestycji.
       - Dostałem propozycję od Energa Kogeneracja i z niej skorzystałem. Po 20 latach pracy w jednym miejscu potrzebowałem nowych wyzwań – powiedział nam Krzysztof Żochowski, który funkcję prezesa objął 7 marca.
       Spółka należąca do grupy Energa produkuje ciepło i prąd w elektrociepłowni przy ul. Elektrycznej. Zaopatruje w energię większą część Elbląga, w ostatnich latach postawiła na ekologię, budując blok zasilany biomasą. - Na pewno w ciągu kilku tygodni spotkam się z mediami, by powiedzieć o najbliższych planach rozwojowych spółki. Naszym celem jest wytwarzanie, a rynek produkcji ciepła w Elblągu jest od 15 lat ustabilizowany, podzielony między EPEC i Energa Kogeneracja – dodaje nowy prezes.
       Krzysztof Żochowski jest też związany z Prawem i Sprawiedliwością, startował z trzeciego miejsca na liście PiS do Sejmiku Województwa w 2014 roku. Wówczas radnym wojewódzkim nie został, ale objął mandat w lutym tego roku po Sławomirze Sadowskim, gdy ten został wicewojewodą warmińsko-mazurskim.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama