UWAGA!

Zaparkują szybciej niż sądzą

 
Elbląg, Zaparkują szybciej niż sądzą
fot. Michał Skroboszewski

W okolicy ul. Karowej powstaną nowe miejsca parkingowe, dostępne dla wszystkich. Mają one ułatwić dojazd do przyszłej siedziby sądów. To efekt porozumienia, które sześć lat temu podpisał Henryk Słonina, były prezydent miasta.

Do tej inwestycji miasto zobowiązało porozumienie zawarte z Ewą Pietraszewską, ówczesną prezes Sądu Okręgowego. Podzielono ją na dwa etapy po to, by skoordynować ją z budową nowego sądu. Podczas pierwszego z nich powstanie 35 ogólnodostępnych miejsc w okolicach ul. Karowej – 13 z nich w pobliżu budynku nr 90 i 92, siedem w pobliżu jezdni dojazdowej do budynku trafostacji, kolejne 15 na drodze wewnętrznej pomiędzy krytą pływalnią a lodowiskiem. W miejscach tych pojawią się również chodniki.
       Jednocześnie trawnik, który znajduje się przy istniejącym parkingu tuż obok prokuratury rejonowej, sądu i banku, zostanie utwardzony płytami ażurowymi. Tam też będzie można postawić samochód. Wiadomo już, że nie będzie zjazdu do ul. Uroczej.
       Pierwszy etap zadania będzie kosztował ok. 318 tys. zł. Przetarg na jego wykonanie wygrało elbląskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, które na skończenie prac będzie miało czas do 20 maja.
       Pieniądze pochodzą z ponadmilionowej subwencji, jaką Elbląg otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. To nie wszystkie potrzebne na tę inwestycję środki. Do 2017 roku miasto wyda na ten cel około 2,5 miliona złotych.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czekamy na nowy chodnik wzdłuż :przedszkola, lodowiska aż do ul. robotniczej. Obecnie musimy z dziećmi uciekac z jezdni przed samochodami.
 • a gdzie parking od ul gwiezdnej obok sądu stoimy autami na chodniku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  GWIEZDNA16(2015-12-09)
 • hmm czyli nie będzie podziemnego parkingu dla pracowników? taki nowy budynek i bez parkingu podziemnego teraz tylko się buduje mieszkania z parkingami podziemnym, więc co to za bubel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  cotozabubel(2015-12-09)
 • Parkingu podziemnego nigdy nie miało być pod sądem, gdyż zabraniają tego przepisy. Ale najbardziej mnie martwi to, że wykonawcą robót będzie PDiM Sp. z o. o. Są to papraki jakich mało. Na nowym parkingu przy ul. Sienkiewicza/Kościuszki dali taki popis, że hej. Większość płyt ażurowych rusza się (klawiszuje) pod butami, docinki elementów betonowych pozostawiają wiele do życzenia. Na drodze wzdłuż krawężnika nie zmieściła im się kostka (źle rozmierzyli szerokość krawężników) powstała szpara o szerokości ok. 6-9 cm to ją zasypali piaskiem!!! Gratuluję kierownikowi budowy i nadzoru z ramienia inwestora. Aby tak to wszystko wybudować trzeba mieć naprawdę dużo fantazji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  użytkownikparkingu(2015-12-10)
Reklama