UWAGA!

Zawodowcy na Bema

 
Elbląg, Przy ul. Bema powstaną nowoczesne pracownie do nauki zawodu
Przy ul. Bema powstaną nowoczesne pracownie do nauki zawodu (fot. archiwum portEl.pl)

Do września 2018 roku przy ul. Bema mają powstać nowoczesne pracownie do nauki zawodu. To pierwszy etap rozbudowy Centrum Kształcenia Praktycznego. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Obecnie z usług Centrum Kształcenia Praktycznego korzysta tygodniowo 560 uczniów elbląskich szkół zawodowych i techników, którzy uczą się praktycznej nauki zawodu: od fryzjera do operatorów maszyn numerycznych. Dodatkowo w weekendy do szkoły uczęszcza 150 słuchaczy, którzy podnoszą swoje kwalifikacje. 
       CKP czeka rozbudowa. W pierwszym etapie, który ma się zakończyć do września przyszłego roku, mają powstać dwie nowe pracownie – odlewnicza z kuźnią do nauki w zawodzie technik-odlewnik oraz energii odnawialnej do nauki w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Powstaną w miejscu, gdzie obecnie mieści się pracownia diagnostyki samochodowej i garaż.
       Ratusz ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zainteresowane firmy mogą się wysyłać swoje oferty do 28 listopada. Urzędnicy przy ich ocenie będą brali pod uwagę nie tylko cenę, ale także okres gwarancji na wykonane prace i wyposażenie pracowni oraz to, czy podczas realizacji inwestycji będą zatrudniane osoby bezrobotne.
       Elbląg na realizację tej inwestycji otrzymał trzy miliony dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln złotych.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama