UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ZBK nie ma dyrektora

2020-08-17
Aktualizowany 2020-08-17 13:30
 
Elbląg, ZBK nie ma dyrektora
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Artur Adamczuk nie jest już dyrektorem Zarządu Budynków Komunalnych. Urząd Miejski szuka nowego szefa tej instytucji, dotychczasowy dyrektor otrzymał stanowisko zastępcy, obecnie jest na urlopie. 

Urząd Miejski rozesłał dzisiaj do mediów komunikat, w którym tłumaczy, że zmiany organizacyjne w ZBK są spowodowane nowymi wyzwaniami dotyczącymi zarządzania miejskim zasobem nieruchomości i efektywnej gospodarki energetycznej. 

"Stosując się do zapisów dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie: krajowych redukcji emisji niektórych rodzajów zanieczyszczeń atmosferycznych, jakości powietrza i czystego powietrza dla Europy oraz w sprawie charakterystyki energetycznej budynków i efektywności energetycznej, wspólnie z Energą Kogeneracja nasze miasto przystąpiło do wymiany źródeł węglowych na w pełni ekologiczne. Miasto wdrożyło również program dofinansowania wymiany źródeł ciepła o tzw. „niskiej emisji”. Z tego programu skorzystało już ponad 400 beneficjentów. Kolejnym etapem poprawy jakości powietrza jest wymiana  pieców węglowych w zasobach komunalnych. Kolejna perspektywa finansowa  UE daje duże możliwości pozyskania funduszy na ten  cel. Musimy się do tego dobrze przygotować. Jest to duże wyzwanie dla Zarządu Budynków Komunalnych.  W związku z tym dziś ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora ZBK - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Dotychczasowy dyrektor ZBK Artur Adamczuk będzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora, obecnie przebywa na urlopie.  - Jednocześnie informujemy, że wprowadzane zmiany nie pociągają za sobą zwiększenia etatów – wręcz przeciwnie. Wskutek wprowadzonych zmian zatrudnienie w ZBK zmniejszone zostało o 5 etatów z 66 do 61 - dodaje Joanna Urbaniak. 

Wśród wymogów stawianych kandydatom na nowego dyrektora ZBK jest m.in.:  wykształcenie wyższe magisterskie z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, minimum 5-letni staż pracy, w tym 2-letni na stanowisku kierowniczym, dodatkowym atutem będą również uprawnienia budowlane.  Kandydat na to stanowisko musi również przedstawić koncepcję funkcjonowania Zarządu Budynków Komunalnych. Dokumenty będzie można składać do 28 sierpnia.

Artur Adamczuk nie chciał wypowiadać się w tej sprawie do mediów. Odesłał nas do rzecznika prezydenta Elbląga.

 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mozna okreslic to tak Bagno +. Cała komunalka lezy na lopatkach. Brak nadzoru wlascicielskigo ! Czy to taka przyczyna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  7
  Bruner(2020-08-17)
 • Tyle lat ZBK funkcjonowało bez zastępcy, a raptem będzie i dyrektor i zastępca. Jeśli się nie nadaje, to zwolnić i zostawić jednego dyrektora. Jakie jest drugie dno sprawy? Czy myślicie, że my to łykamy jak pelikany? I tak się dziwię, że się sam nie zwolnił po tylu latach krytyki, często bezzasadnej. Odporny? A może dobrze umocowany i nie zdolny zawalczyć o lepszą posadę?
 • Czy wiadomo już kto wygra konkurs?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  6
  ciekawy239(2020-08-17)
 • Sądząc po stanie budynków zbk już dawno nie ma dyrektora
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  8
  Jamaleg(2020-08-17)
 • Tak wiadomo, podobno ofertę nie do odrzucenia zgłosił poseł Braun.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  Fielii(2020-08-17)
 • Jezeli jest konkurs to musi byc wyhrany. Przyczyna czyzby dlugi. Tylko po co zastepca wiadomo kolo narcyza
 • Ma czy niema to najgorzej zarządzana część terenów miasta. Wystarczy przyjechać na ul Daszyńskiego, Donimirskich, Próchnika i inne w całym mieście tereny, ,zarządzane, ,przez nieudaczników zbk i widać gołym okiem że mieszkańcy tych obszarów są poprosty okradani a tak samo płacą podatki na utrzymanie miasta. Proszę pokazać wykaz inwestycji choćby najmniejszy np w ww ulicach. Tego dyrektorka z zbk jaśminowa się winni zdymisjonować. Kata całe prosimy o zrobienie bezpiecznego przejscia z robotniczej w kierunku Próchnika 6 i przesunięcia śmietników by dzieci i starsze osoby nie musiały brnąć przez góry śmieci. Gratulujemy wyobraźni zarządzającemu tym rejonem.
 • Hahaha i myślą ze nowym dyrektorkiem spowoduja ze zbk zacznie funkcjonowac lepiej, komu ten kit wciskac, siebie zmiencie to wszystko zmieni się na lepsze
 • Pani Ewa na dyrektora!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  9
  rynek?(2020-08-17)
 • Po zwolnieniu dyrektora Adamczuka. Pewna firma na H będzie miała zdziebko pod górę.
 • A moze wymienić starszyzne zalegającą stolki od stuleci, bo swoją demencją wykańczają ludzi ?
 • Standaryzacja po emblosku jak wszystko, ale przynajmniej niech ktos naiwny babra się w bagnie ktore i tak się nie zmieni
Reklama