UWAGA!

Zdrowa woda

Resort środowiska zaakceptował wniosek Urzędu Miasta w Elblągu dotyczący modernizacji i rozbudowy systemu zaopatrzenia miasta w wodę pitną. Projekt ten został zgłoszony do funduszu ISPA, znajduje się na liście L2 i będzie przekazany do zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z udziałem Henryka Słoniny, prezydenta Elbląga, dyrektora EPWiK, dyrektora Biura Projektów Budownictwa Komunalnego i naczelników wydziałów zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Omówiono sprawy związane z przygotowaniem kolejnego etapu wniosku. Trzeba go uzupełnić o kolejne dwa dokumenty w języku polskim i angielskim: o Ocenę Oddziaływania na Środowisko i Studium Wykonalności, które składa się z części opisowej i kosztorysu projektu. Oprócz dodatkowej dokumentacji trzeba jeszcze znaleźć źródła współfinansowania tego projektu.
     Resort środowiska zdecydował, że dokumentacja ma być przygotowana i przekazana do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ciagu trzech miesięcy. Jeżeli uzupełniony wniosek zostanie zaakceptowany, miasto będzie musiało dostarczyć jeszcze jeden dokument - Aplikację KE do funduszu ISPA (EPWiK przygotował już tę aplikację). Wówczas wniosek zostanie przekazany Komisji Europejskiej, która zdecyduje o ewentualnym przyznaniu i wysokości dotacji na projekt władz Elbląga. Decyzję w tej sprawie poznamy prawdopodobnie w grudniu br. Całe przedsięwzięcie zostanie rozpoczęte najwcześniej na początku 2002 roku.
RM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama