UWAGA!

Zdziwieni?

Statki pasażerskie pływające z Elbląga i Fromborka do Kaliningradu i Bałtijska po wodach Zalewu Wiślanego mogą zacumować na długo.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie kryje zdziwienia decyzjami rosyjskich władz. Rzecznik MSZ Bogusław Majewski stwierdził, że tę sprawę należy jak najszybciej wyjaśnić.
     - Rosjanie podjęli szereg decyzji, które dla nas są nielogiczne i nie potrafimy na to znaleźć odpowiedzi, dlatego, że to, w jakim trybie to wprowadzili i w jaki sposób, wskazuje w naszej ocenie na pewien decyzyjny bałagan - stwierdził Majewski.
     Bogusław Majewski dodał, że do wyjaśnienia sprawy zaangażowano już ambasadora Polski w Moskwie oraz konsula generalnego Polski w Kaliningradzie. Majewski wiele spodziewa się też po zaplanowanym na dzisiaj spotkaniu pełnomocników granicznych Polski i Federacji Rosyjskiej w Gdańsku.
     Lakoniczne wyjaśnienia strony rosyjskiej o braku uregulowań w korzystaniu z morskich wód zalewu są co najmniej niejasne. Nic bowiem nie zmieniło się w ustawie z 1945 roku, a która dotyczy przebiegu granicy państwa czy przechodzenia przez Cieśniną Pilawską, a problemem - jak sugeruje rzecznik MSZ - jest prawdopodobnie różnica w interpretacji przepisów.
     - My na to trochę szerzej patrzymy, Rosjanie postrzegają te sprawy w pewnym zawężeniu, powiem tak: nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy obie strony tak samo postrzegają uregulowania prawne – twierdzi Bogusław Majewski.
     Przez ponad 10 lat armatorom żeglowało się spokojnie. Pierwszy wstrząs przeżyli w październiku ubiegłego roku, kiedy wprowadzano obustronny obowiązek wizowy. Obecna sytuacja jest jednak tym bardziej niezrozumiała, ponieważ obie strony zwyczajnie na tym tracą.
     
     Zobacz także: " Rosjanie zamknęli Zalew"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • nom i.... babki strzelil choinki nie bedzie... a chcialem dac im zarobic, wbic sie w 10osob i poplynac krajoznawczo i pocwiczyc picie taniej wodki ;p rosjanie nie robcie nam tego dajcie ludziom zarobic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DaReCzEk(2004-06-23)
 • Panie rzeczniku, ttrzeba wziąć połówkę, porozmawiać jak słowianie, a pewnie się dogadacie. Aleksandr
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aleksadr(2004-06-25)
Reklama