UWAGA!

Żeby się miarka nie przebrała

Okręgowy Urząd Miar skontrolował w ubiegłym roku 51 elbląskich przedsiębiorstw paczkujących towary.

Okręgowy Urząd Miar w Gdańsku swoją działalnością obejmuję województwo warmińsko-mazurskie. Swoje siedziby ma w Elblągu, Olsztynie, Kętrzynie i Ełku. Tomasz Michalin, dyrektor OUM, podczas spotkania z Janem Maścianicą, wicewojewodą warmińsko-mazurskim i Marią Bąkowską, dyrektorem Biura Wojewody, przedstawił informację z działalności w roku 2012 i wynikach przeprowadzonych kontroli.
       Skontrolowano 519 przyrządów pomiarowych na 54 stacjach paliw. Nie spełniały wymagań z powodu braku legalizacji i uszkodzeń: dwa odmierzacze paliw ciekłych, 35 zbiorników pomiarowych, cztery przymiary do pomiaru wysokości napełniania zbiorników i 21 mierników.
       Sprawdzono 117 przedsiębiorstw paczkujących towary: 51 w Elblągu, 50 w Olsztynie, 20 w Kętrzynie i 26 w Ełku. Kontrolerzy sprawdzili 883 wagi, z których 24 nie spełniały wymagań – miały uszkodzone cechy legalizacji i zabezpieczeń. Najczęściej występującą nieprawidłowością byłby zbyt małe cyfry i litery w oznakowaniu na opakowaniach, nałożono 16 mandatów na ogólną sumę 2150 zł. Przeprowadzono szkolenia dla 441 przedsiębiorców użytkujących przyrządy pomiarowe.
      
       Okręgowy Urząd Miar Oddział w Elblągu mieści się przy ul. Żeromskiego 24, tel./fax: 55 233 67 79, e-mail: elblag@oum.gda.pl.
      
      
Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Proponuję elbląską siedzibę przenieść do olsztyna. Trzeba walczyć z taką patologią, że coś jeszcze działa w Elblągu. Panie wojewodo, od czego pan jest? Wszystko do olsztyna!
 • Jonas czytaj, a nie wylewaj próżnych żalów bez sensu. Ktoś sprawdza wagi ??? A może na targowisku i w sklepikach też ?? Wspaniałe mandaty dla hurtowników, po 135 zł. .. .Kpiny ? jw
 • Ja również proponuję Okręgowy Urząd Miar Oddział w Elblągu przenieść do olsztyna a co tam niech się nachapią gumofilce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaziuk Elblążanin(2013-03-14)
 • mieszkańcy U W A G A 22 marca, o godz. 17.00,pod Bramą Targową odbędzie się legalna manifestacja tych, „ którzy mają dość rządowego upodlenia”
 • W Elblągu jest Obwodowy Urząd Miar podlegający chyba nadal pod Okręgowy Urząd Miar w Gdańsku Witominie. Obwód tego urzędu pokrywa się z grubsza z rejonem starego województwa. Co do tych mandatów to kontrole dotyczą głownie straganów i handlu obwoźnego i dlatego nie są zbyt wysokie. Hurtownie same dbają o terminy legalizacji - załatwiają to za nich serwisy zajmujące się zazwyczaj i kasami. Ten urząd to jedna z nielicznych pozostałości po samodzielności Elbląga jako województwa. I nie da się go przenieść ponieważ ten urząd zajmuje się czynnościami technicznymi i nikt nie będzie jeździł z wagami to Tczewa - szczególnie z wozowo-samochodowymi. .Ale Olsztyn i takie cuda może zrobić. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-03-15)
Reklama