UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Złoty medal dla projektu OPEGIEKA

Złoty medal dla projektu OPEGIEKA

Podczas 62. Światowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik, Brussels Innova 2013 zespół Politechniki Gdańskiej oraz elbląska firma OPEGIEKA zostały nagrodzone złotym medalem Innova 2013 za wspólny innowacyjny projekt nawigacji dla osób niedowidzących i niewidomych.

W dniach 14-16 listopada odbyły się 62. Światowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik, Brussels Innova 2013. To jedno z trzech najważniejszych wydarzeń związanych z innowacyjnością na świecie, poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.
       Do Brussels Expo Heysel przyjechali wynalazcy z całego świata. Pawilon polski reprezentowała najliczniejsza grupa wynalazków. Pośród dziewięćdziesięciu osiągnięć prezentowanych przez naukowców z Polski, zaprezentowały się również Politechnika Gdańska i OPEGIEKA Elbląg ze wspólnym projektem Mówiące Mapy (ang. Voice Maps).
       Podczas trzech dni targów stoisko z prezentowanym prototypem wynalazku odwiedziły dziesiątki zwiedzających i liczne grono sędziów szczegółowo oceniających poszczególne prezentacje. Mówiące Mapy, czyli nawigacja dla osób niedowidzących i niewidomych, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających oraz otrzymał dużo pozytywnych opinii. Zarówno sędziowie jak i eksperci dziedzinowi zwracali uwagę, na innowacyjne wykorzystanie idei portali społecznościowych, mobilnych technologii pozycjonowania oraz globalny zasięg produktu dostępnego dla milionów posiadaczy telefonów komórkowych.
       Podczas prezentacji przedstawiano gotowe ścieżki do nawigacji a uczestnicy mogli także narysować własne ścieżki niezależnie od miejsca zamieszkania na świecie. Wszystkie te czynniki spowodowały, że ostatniego dnia targów zespół Politechniki Gdańskiej i OPEGIEKA Elbląg został nagrodzony złotym medalem Innova 2013. Po srebrnym medalu na Gdańskim Techniconie, to kolejne wyróżnienie dla tego projektu, które motywuje cały zespół projektowy do dalszej ciężkiej pracy przy komercjalizacji produktu.
       Informacja sponsorowana
      
Źródło: OPEGIEKA
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)