UWAGA!

Zmieni się dyrektor w EPT

 Elbląg, Marcin Bukowski kierował EPT od 2017 roku
Marcin Bukowski kierował EPT od 2017 roku (fot. Anna Dembińska)

Marcin Bukowski przestanie być dyrektorem Elbląskiego Parku Technologicznego. Prezydent nie przedłużył mu umowy i ogłosił nowy konkurs na to stanowisko. 

Jakie są powody decyzji Witolda Wróblewskiego? Tego dzisiaj nie mogliśmy się dowiedzieć. - Pan prezydent jest na wyjeździe służbowym, będzie w urzędzie w poniedziałek - powiedziała nam Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 
       - Władze miasta ostrożnie podchodzą do wszelkiej działalności inwestycyjnej, bo potrzeb jeśli chodzi o Elbląg jest bardzo dużo. Środków na wkład własny do tego projektu (rozbudowy EPT - red.) poprzednio nie było. Czy teraz będą, na razie trudno powiedzieć. Kwestia dalszego rozwoju parku będzie omawiana z panem prezydentem i osobami, które mają wpływ na rozwój przedsiębiorczości w mieście - mówi nam jeszcze kilka tygodni temu w wywiadzie odchodzący dyrektor EPT.
       - Umowa z obecnym dyrektorem EPT zawarta była na czas określony. Kończy się ona 18 czerwca br. Z uwagi na brak skutecznych działań na rzecz rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego postanowiłem ogłosić konkurs na to stanowisko - napisał do nas w odpowiedzi na prośbę o komentarz Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Marcin Bukowski objął stanowisko dyrektora EPT w 2017 roku po rezygnacji Pawła Lulewicza. Jego umowa była dwukrotnie przedłużana, ale tym razem prezydent się na to nie zdecydował. - Moja umowa kończy się 18 czerwca. Pracodawca przed decyzją o jej przedłużeniu dokonuje oceny pracy. Widać ocena nie jest zadowalająca, aby móc umowę przedłużyć i stąd ta decyzja - mówi dyplomatycznie Marcin Bukowski, który od poniedziałku idzie na urlop. 
       Wczoraj w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora EPT. Kandydaci mogą składać swoje oferty do 9 czerwca. Co ciekawe, oferty mogą składać nie tylko obywatele polscy. Kandydat musi mieć za to m.in. wyższe wykształcenie magisterskie lub inżynierskie techniczne, co najmniej 5-letni staż pracy, znać przepisy samorządowe, być innowacyjnym i przygotować koncepcję rozwoju EPT w perpektywie najbliższych pięciu lat. 
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama