UWAGA!

Znalazł się chętny na tę działkę

 Elbląg, Na tej działce ma powstać budynek handlowo-usługowy
Na tej działce ma powstać budynek handlowo-usługowy (fot. Anna Dembińska)

Miasto znalazło kupca na niezabudowaną działkę przy skrzyżowaniu ul. płk. Dąbka z Węgrowską. Ma na niej powstać dwukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy. 

Dwie działki, o łącznej powierzchni 1400 metrów kwadratowych, władze miasta oddadzą inwestorowi w użytkowanie wieczyste. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, ale zgodnie z decyzją prezydenta o warunkach zabudowy z września 2020 roku może tu powstać jedynie dwukondygnacyjny budynek handlowo-usługowy.

Cena wywoławcza uzbrojonej nieruchomości wyniosła 376 tysięcy (plus VAT). Ustny przetarg odbył się 30 listopada, wzięło w nim udział dwóch oferentów. Zwycięzcą licytacji została osoba fizyczna, która zaoferowała za działkę prawie 380 tysięcy złotych.  Uzyskała ona prawo do użytkowania wieczystego działek na okres 40 lat, w pierwszym roku obowiązywania umowy zapłaci prawie 95 tys. zł, w kolejnych latach - po 3 procent wartości użytkowania.

- Nabywca powinien sporządzić analizę ruchu drogowego, która określi potrzeby komunikacyjne, wpływ na układ drogowy, a także zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Miejsca postojowe należy przewidzieć na nieruchomości stanowiącej przedmiot przetargu. Ewentualnie, jeżeli będzie taka możliwość, zarządca drogi dopuszcza możliwość wybudowania nowych, ogólnodostępnych miejsc postojowych, w obrębie działki drogowej. Ponadto na inwestorze ciążył będzie obowiązek przebudowy drogi wewnętrznej ul. Węgrowskiej na koszt nabywcy – takie m.in.warunki zawierał przetarg.

Zwycięzca przetargu jest zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działek do końca 2022 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niesamowite !!!! Sensacja !!!! Wow !!!!! Sukces władz miasta !!!!! Kolejny sukces !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  60
  29
  Wyborca emblonski(2020-12-02)
 • Nie no co by nie napisal Portel to zle. Ludzie to jest gazeta internetowa ktora informuje o wydarzeniach. Po co to wszystko krytykowac. Co my za narod jestesmy. Zamiast pomyslec: o fajnie cos nowego powstanie. Nie k. .. .wa trzepa zjechac pojechac na maxa. To Wy tworzycie to miasto. WY wiecznie niezadowoleni, sflustrowani z mordami skrzywionymi. To jest porazajace jacy sa elblazanie. Wstyd. !!!
 • Prostaku sam masz mordę wykrzywioną potomku kołchoźników !!!! Przez takich idiotów jak ty z tego kiedyś pięknego miasta stała się wiocha zabita dechami !!!!
 • Wielki sukces za bezcen sprzedawać ziemie !!!!! Żenada i kompromitacja władz tej mieściny !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  29
  Anioł(2020-12-02)
 • Posadźcie tam, proszę, piękne drzewa, !
 • Luzie a mi się tam podobają władze Elbląga i to jak super prężnie działają !!!! Mają racje że sprzedają ziemie moim zdaniem brakuje biedronek i innych marketów !!! Za mało jest monopolowych i nocnych !!!! Tego nam trzeba Panie Prezydencie !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  11
  Menel elbląski(2020-12-02)
 • Prosi się wszystkich piszących komentarze o zachowanie kultury, kultury, kultury i jeszcze raz kultury. To jest niedopuszczalne, aby jakakolwiek informacja medialna wzbudzała taką agresję słowną. Pisząc swój tekst pamiętaj, że nie jesteś dyktatorem i nie masz prawa obrażać kogokolwiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  33
  9
  Powrót budki z piwem.(2020-12-02)
 • B. .. Byyy. .. Bieee. .. B. .. Biedrąg! To może. .. Biedrę? Co tam że jedna już obok jest, pi3prznąć tam jeszcze jedną. A jak! Przecież w tym mieście Biedra na Biedrze i Biedrą pomiata, to co za różnica, jedna w tę, jedna we w tę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  9
  Aha-oho(2020-12-02)
 • Budowac apartamenty, bo już mi niedobrze od widoku lidlow i biedronek.
 • Kolejny lokal usługowy a tyle pustych do wynajęcia jest. Wszystko zabudować w tym Elblągu.
 • Zgłaszam weto na sprzedaż tej działki, to skandal budowa kolejnego centrum handlowego, w tym miejscu powinno powstać muzeum czynu PiS i zjednoczonej prawicy, aby potomni mieli możliwość zapoznania się ze stratami w polskiej gospodarce, przez obóz dobrej zmiany.
 • Komentarze nawiązują wyłącznie do biernej polityki miasta, co by jeszcze sprzedać ? Biedronka stoi vis a vis więc chyba odpada. Lidl również rzut beretem. Chyba nie uważasz, że miasto kwitnie gospodarczo jak powinno ?
Reklama