Kilka dni temu rozpoczęły się roboty rozbiórkowe budynku mieszkalno-usługowego przy placu Grunwaldzkim. Teren, na którym znajduje się obiekt, zyska wkrótce nowy wygląd.
Budynek mieszkalno-usługowy przy przystanku tramwajowym czekał na rozbiórkę od kilku lat. Jego lokatorzy otrzymali nowe mieszkania.
Stary blok, w którym lata temu mieścił się salonik prasowy, podzielił los kilkudziesięciu innych domów i kamienic wyburzanych od 2009 roku. Z mapy Elbląga znikały kolejno budynki m.in. przy ul. Robotniczej, Hetmańskiej, Karowej, Neonowej i Traugutta.
Część budynków burzona jest ze względu na fatalny stan techniczny, zagrażający bezpieczeństwu mieszkających w nich rodzin, inne muszą ustąpić miejsca nowym inwestycjom.
A te obejmą także plac Grunwaldzki. Według planów, w miejscu wyburzanych kamienic na rogu alei Grunwaldzkiej i 3 Maja powstanie bowiem nowy budynek mieszkalno-usługowy.
Mieszkania właśnie w takich kamienicach w ruderach które grożą zawaleniem nasza madra rada miasta podniosła czynsz o 100% to jest rozum brawo tylko pozazdrościć budynki wybudowane przed 2 wojną zamiast obnizyc to w górę ten kto to wymyslił to niestety Bóg nie obdarzył go zbytnim rozumem sprawa winien zająć sie rzecznik praw obywatelskich czy jest to zgodne zs konstytucją do którego zamierzam wystapić
dnigga. .. nie wyburzyc a odrestaurować! JEst to piekna perełka posród tego całego blokowiska, taki swoisty archetyp. Ja go uwielbiam, choć jest w złym stanie. .
Grzes Cudotworca. Czego sie dotknie w Elblagu albo z gory skazane jest na nie powodzenie lub legnie w gruzach lub. .. w nie wyjasnionych okolicznosciach. .. znika jak kamienice w miescie :)
Jak budowali Leclerca to w umowie mieli remont nawierzchni Grunwaldzkiej od Żeromskiego do pl. Grunwaldzkiego. I w tamtych założeniach było wykonanie ronda włączającego w Grunwaldzką ulicę Zw. Jaszczurczego. Nie zrobiono tego wtedy (asfalt zakończyli na mostku Kumieli) i jak wynika z artykułu nie zrobią wcale, bo ma stanąć tam nowy budynek. A szkoda, bo o 15.00 dojechać z np z dworca do szpitala El-Vita to koszmar korkowy na Mickiewicza lub Hetmańskiej.
@ Regina- te rudery na Traugutta to stare domy wybudowane dla pracownikow starego Mlyna. Maja juz ponad sto lat (mieszkalem kiedys w jednym) i sa (juz tylko dwa) unikatem w miescie. Nie bylo nic bardziej relaksujacego niz rozsiasc sie w lato na starej drewnianej werandzie z widokiem na dolinke i wypic sobie zimnego specjala. Jak bylem mlodszy, to pamietam jak przyjezdzaly z niemiec rodziny dawnych mieszkancow ulicy Traugutta, fotografowac stare budynki i mlyn.
W normalnych warunkach sa to wpisane w osobista historie miasta budowle, wymagajace odrobiny remontu, co w wiekszosci europejskich miast nie stanowi wiekszego wyzwania ani problemu.
W przypadku Elblaga jest latwiej zapchac miasto kolorowymi styropianowymi blokami, bo to niby ladne jest ????
WSTYD, glupota i prostactwo rzadzacych tym miastem !!!! Szkoda slow i obelg dla projektantow architektonicznych tego miasta. Zycze wam, aby wy i wasze dzieci dokonczyli zywota w betonowo-styropianowych ciasnych blokowiskach.