UWAGA!

ZSZ nr 1 jednak na Agrykola

 Elbląg, ZSZ nr 1
ZSZ nr 1 (fot. AD).

Projekt przeniesienia siedziby Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 do nowo wyremontowanego budynku Gimnazjum nr 5 budzi ogromny sprzeciw dyrekcji, Rady Rodziców i samych uczniów ZSZ nr 1 – napisała Autorka beLa50 w naszym dziale „Teraz Ja”. Rzeczywiście, jest taki projekt.

Z pytaniem o zamiary dotyczące Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego. Odpowiada Iwona Mikulska, dyrektor Departamentu Edukacji UM:
      
       „Zagospodarowanie budynku Gimnazjum nr 5 jest konieczne, ponieważ szkoła ta liczy jedynie osiem oddziałów i utrzymywanie jej w tak ogromnym budynku jest ekonomicznie nieuzasadnione. Planujemy więc przeniesienie do tego budynku szkoły, której obiekt wymaga generalnego remontu. Jedną z takich szkół jest Zespół Szkół Zawodowych nr 1.
       Nadmieniam, iż jest to jedynie plan. Przed nami wizyta robocza w Gimnazjum nr 5, mająca na celu faktyczne przeliczenie gabinetów i sal lekcyjnych pod zagospodarowanie przez ZSZ nr 1. Jeśli warunki lokalowe będą zadowalające dla obu stron, pozostanie nam tylko przekonanie obu dyrekcji i grona pedagogicznego do naszego pomysłu. Nie do moich kompetencji należy ewentualna decyzja w sprawie budynku przy ul. Zamkowej – czy będzie zbyty, czy zagospodarowany na inne zadania.”
      
       Czytaj też: „Koniec szkoły na Zamkowej?”.
      
      
      
PD

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Moim zdaniem jest to bardzo dobra decyzja niech przeniosą nas do nowej szkoły ta jest już stara i nie chce po prostu się chodzić do tak nie estetycznej szkoły czytaj też. , ,brzydkiej "
 • to teraz niech mi ktos powie w jakim celu "oddano" w miasteczku na Saperów po Zespole Szkół Handlowych.
 • Moim zdaniem powinna to byś szkoła ogólnokształcąca o profilu sportowym stąd lepsze byłoby połączenie jej z jakimś ogólniakiem ot chociażby VLo, które w murach Ekonomika niedługo zginie.
 • dlaczego nie przenieść ZSZ nr 1 do budynkow po Zespole Szkół Handlowych
 • Jak zoo przeniosą do nie cieszącej się dobrą sławą piątki, to znów rodzice będą się bali posłać tam dzieci. Zamiast zrobić dobrą szkołę, znów zrobi się tam sajgą. ..
 • Tak, moje dziecko juz na pewno nie pojdzie do tego gimnazjum jezeli bedzie tam zawodowka.
 • Masz rację przedmówco V Lo nadaje się tam idealnie - ten sam poziom, można zrobić zespól szkól
 • Kolejne urzędnicze bla bla bla, cyferki macie przed oczami i tyle no i węża w kieszeni, ślepi na potrzeby miasta, uczniów, zakładów pracy zasłaniacie się wszystkim czym się da, jak szukacie oszczedności to ogólniaki sobie przenoście a remont sami sobie zrobimy
 • Już widze ten tłum ludzi palących papierosy i plujący na nową elewcje !!!!! gdzie pchać zawodówke do gimnazjum ?? żeby handlarze narkotykami mieli lepiej zniknąć w tłumie ???? ludzie zastanówcie sie ?????
 • najbardziej spodobało mi się, że urzędnicy pójdą liczyć klasy. .. .wot robota
 • no bo do liczenia to oni mają smykałkę, zwłaszcza nie swojej kasy a nie zasadne jest zeby szkoła stała pusta Było wcześniej myślec, teraz koło tyłka się pali bo kasa wydana na remont Dobre pokoje dla urzednikow tam by były, no i jest gdzie się wybiegać, może odzyskaliby jasność umysłu NIEEEEE
 • Jestem uczniem ZSZ 1 i nie mam zamiaru się przenosić. Wszystkim jest dobrze, tylko politykom się w dup*** przewraca Po za tym z tego co mi wiadomo to gimnazjum oraz szkoła zawodowa NIE POWINNA znajdować się w jednej placówce. ..
Reklama