UWAGA!

Pech starówki

 
Pech starówki
Fot. AD
4
Głosuj na hit
51
Głosuj na kit

Nasze Stare Miasto nie ma szczęścia do rozwiązań komunikacyjnych. Pamiętamy przypominające UFO kwietniki, które miały zlikwidować niepożądany ruch na Starym Rynku. Zastąpiły je nieszczęsne słupki, które krótkimi seriami dosłownie rozstrzelały tę reprezentacyjną ulicę miasta. Wydawałoby się, że wprowadzone ostatnio i sensownie brzmiące nowe zasady ruchu na starówce zakończą tę złą passę...

Wynajęta do zmiany oznakowania firma postanowiła jednak przedobrzyć. Solidna, ewidentnie przewymiarowana kratownica, rodem chyba z autostrady, rażąco kontrastuje ze staromiejską zabudową i psuje jej klimat. Do tego umieszczając na niej znaki pomyślano wyłącznie o kierowcach TIR-ów - znajdują się na takiej wysokości, że skręcając np. z Pocztowej lub Rycerskiej trzeba nieźle zadzierać głowę, żeby je dojrzeć. Jako stary inżynier lotniczy podpowiadam, że obniżenie tych znaków o metr skróci ramię oddziaływania siły wiatru i pozwoli na lżejszą, mniej "inwazyjną" konstrukcję słupa. Być może jednak moje odczucia są przesadzone, dlatego tradycyjnie pytam Czytelników portElu, czy taka forma zawieszenia tych znaków, to hit czy kit?
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • te słupy pasują do starówki jak ryba do roweru. .. kit
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  szimurina(2011-07-18)
 • Wydaje mi się że forma tych znaków jest tymczasowa i niedługo te kraty zostaną zastąpione przez stylizowane znaki. Przydałby się komentarz UM.
 • W 100% to kit :( Te kratownice bardziej pasują na autostrady, niż na uliczki Starego Miasta w Elblągu. Gdy je zobaczyłem to pomyślałem że władze miasta, planują wprowadzenie systemu "Viatoll" znanego z autostrad, i dróg ekspresowych. Chodzi o pobór elektroniczny opłat za te drogi, od pojazdów powyżej 3,5 tony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Generallo(2011-07-18)
 • Znaki drogowe- na fotografii mamy znaki "strefowe" m. in. D-40 strefa zamieszkania gdzie ustawodawca ograniczył prędkość max do 20km/h a za tym znakiem strefowe ograniczenie prędkości do 30 km/h Oznakowanie nie powinno być ze sobą sprzeczne Pytanie- jaka prędkość obowiązuje w strefie starego miasta?
 • Po raz kolejny - nie wiem już który - miejscy inżynierowie od dróg dali ciała. Ta konstrukcja pasuje do starego miasta jak do starej dupy puder. KIT.
 • Jaka starówka takie znaki a do pana knajp i tak ludzie trafią bez cykorii panie G
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  nie chodzący PO starówce(2011-07-18)
 • Nie macie większych problemów!!!
 • hahaha no nie na starówce będą znaki drogowe na słupach wyrzeźbionych z drewna dębowego ciekawe co jeszcze ciekawego zmieniłby autor tego artykułu
 • wychodzi na to, że UM albo nie zawarł tego w umowie, albo jej nie czytał. straszliwa masakra :((
 • autorze powinieneś na starówce poruszać się bryczką i ubrany we fraku żebyś klimatu nie zepsuł bo nowoczesne auto nijak tam nie pasuje
 • Niema to, jak bić pianę z błachych powodów. Popisać się można elokwencją, zaznaczyć swoją obecność i tradycyjnie wylać trochę szamba na bliźnich. Estetyka znaków drogowych nie podlega tak szczegółowym rozważaniom i prawdopodobnie za jakiś czas psa z kulawą nogą nie będzie interesowało jakiego to rodzaju słupy użyto. Wynika jednak z tego faktu jasno, iż mamy w naszym mieście dostatek wnikliwych obywateli, którzy gdyby tylko dorwali się do "władzy", to. .. .. o rany julek !!!!!
 • wg Powód zdecydowanie błahy, ale klimat takich miejsc tworzą szczegóły. No chyba, że umówimy się, że naszemu Staremu Miastu nic już nie pomoże i spiszemy je na straty. Rzeźbienie tych znaków z drewna, to lekka przesada ale zapewniam, że np. rura w kształcie odwróconego U wytrzymałaby napór wiatru, a nie robiłaby takiego kosmicznego wrażenia. Kto wie czy nie wystarczyłaby nawet ta latarnia z tyłu kratownicy. A tego szamba, o którym Ruler piszesz, to ja tu na razie nie widzę.