UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sąd pod słupkami

 
Elbląg, Dwa rzędy słupków mają powstrzymać kierowców przed skracaniem sobie drogi
Dwa rzędy słupków mają powstrzymać kierowców przed skracaniem sobie drogi (fot. Anna Dembińska)
3
Głosuj na hit
18
Głosuj na kit

Pod nowy sąd, który powstał przy ul. płk. Dąbka, kierowcy nie dojadą od strony pl. Jagiellończyka i Teatralnej. Dostępu bronią dwa rzędu nieuchylnych słupków. Dlaczego aż dwa? - pyta jeden z Czytelników. Poszliśmy tym tropem. Waszym zdaniem to hit czy kit?

Nowa siedziba elbląskich sądów jest już gotowa, ale jeszcze nie funkcjonuje. Sędziowie i administracja mają się do niej wprowadzić do końca pierwszego kwartału, wówczas ruch samochodów i pieszych w tej części miasta powinien się znacznie zwiększyć. Kierowcy będą mogli parkować przed sądem, wjeżdżając na jego teren od strony od ul. płk. Dąbka i Robotniczej. Wjazd pod sąd od strony placu Jagiellończyka i ul. Teatralnej będzie niemożliwy, bo dostępu bronią dwa rzędy nieuchylnych słupków. Dlaczego dwa?
       - Słupki ustawiono w taki sposób, że z jednej strony uniemożliwiają przejazd od strony ul. płk. Dąbka w kierunku placu Jagiellończyka i prowadzić mają na wyznaczony kierunek jazdy od strony płk. Dąbka -  ulicą Karową - do ul. Robotniczej. Słupki od strony Pl. Jagiellończyka zostały ustawione dodatkowo, aby uniemożliwić nieprawidłowe parkowania na chodniku i przejeżdżanie po nim – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza. - Przyjęte rozwiązanie zabezpiecza  przed stosowaniem przez kierowców skrótu pomiędzy ul. płk. Dąbka i Teatralną. Według analizy istnieje prawdopodobieństwo, że przejazd taki będzie zakłócał i utrudniał ruch na ulicach osiedlowych i wewnętrznych dojazdowych do przedszkola, budynków ESM Sielanka i sądu, co wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa drogowego, w szczególności pieszych.
       Urzędnicy zapewniają, że mimo że słupki nie są uchylne, zostały tak ustawione, że nie utrudnią dojazdu do budynków służbom ratunkowym. Zastrzegają też, że przyjęte rozwiązanie niekoniecznie musi być wprowadzone na stałe.

  Elbląg, Sąd pod słupkami
(fot. Anna Dembińska)


       - Zastosowane rozwiązanie drogowe nie zamyka wprowadzenia (przy minimalnych nakładach finansowych) innych rozwiązań w funkcjonowaniu ruchu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Inwestycja została zakończona pod koniec 2017 r., a jej celem było zabezpieczenie miejsc postojowych i poprawa dostępności do wybudowanego sądu przy zachowaniu wewnętrznego charakteru układu komunikacyjnego i utrzymaniu pierwszeństwa pieszych („strefa zamieszkania”) - tłumaczy Łukasz Mierzejewski.
       Zarząd Dróg po uruchomieniu siedziby sądów ma analizować ruch samochodów w tym miejscu i jeśli będą konieczne korekty, mają być one wprowadzone. - Należy dodać, że wykonawca przystąpi w okresie wiosennym do prac porządkowych na tym terenie, m.in. odtwarzając zieleniec między słupkami i regulując krawężniki – dodał Łukasz Mierzejewski.
      
       Waszym zdaniem rozwiązanie przyjęte w tej części miasta to hit czy kit? Zapraszamy do głosowania.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama