UWAGA!

W Elblągu powstanie miejska plaża

 Elbląg, Plażowiczów w Elblągu nie brakuje...
Plażowiczów w Elblągu nie brakuje... (fot. Michał Kalbarczyk)
48
Głosuj na hit
15
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

Dzisiaj pierwszy dzień zimy, ale my mamy informację, która może Czytelników rozgrzać. W przyszłym sezonie w Elblągu ma powstać... miejska plaża. Taki jest pomysł klubu radnych PO, który został uwzględniony w projekcie przyszłorocznego budżetu Elbląga. To Waszym zdaniem hit czy kit?

- Chcielibyśmy, by plaża miejska powstała przy rzece Elbląg, chociaż dokładna lokalizacja jest jeszcze do dyskusji. Chodzi o to, by stworzyć w naszym mieście miejsce z piaskiem, leżakami, gdzie w sezonie mieszkańcy mogliby odpoczywać – mówi Robert Turlej, radny PO. - Przykładem niech będzie Warszawa, gdzie nad Wisłą powstały takie plaże, mimo że w rzece – tak jak i w Elblągu – nie można się kąpać. Tam dodatkowo powstała gastronomia, są też osoby pilnujące bezpieczeństwa wypoczywających. Te miejsca cieszą się dużą popularnością – dodaje radny.
       Pomysł stworzenia w Elblągu plaży nie jest nowy, ale po raz pierwszy może doczekać się realizacji Wniosek w sprawie przeznaczenia na ten cel pieniędzy złożył klub radnych PO. Prezydent go przyjął, wpisując w projekt przyszłorocznego budżetu 20 tysięcy zł na utworzenie miejskiej plaży. Głosowanie zatwierdzające budżet Elbląga odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej 28 grudnia.
       Co sądzicie o tym pomyśle?
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama