UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim

 
Elbląg, Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim
fot. arch.portEl

W sobotę, 21 października o godz. 10 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu odbędzie się Biała Sobota, w ramach której panie będą mogły wykonać bezpłatną cytologię oraz mammografię.

“Jestem kobietą, chcę być zdrowa” to hasło przewodnie realizowanego przez Fundację IBIES projektu “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion elbląski". W ramach projektu mieszkanki subregionu elbląskiego dowiedzą się czegoś więcej na temat choroby, badań oraz metod leczenia. Będą mogły także zrobić sobie cytologię — podstawowe badanie diagnostyczne.
       Z bezpłatnych badań mogą skorzystać aktywne zawodowo panie w wieku 29-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie miały robionej cytologii. Badania odbędą się w ramach Białej Soboty. Edukatorką będzie Małgorzata Bilińska, położna z Poradni Konsultacyjnej Położniczo-Ginekologicznej WSZ w Elblągu.
       Subregion elbląski obejmuje siedem powiatów: elbląski, elbląski grodzki, nowomiejski, braniewski, działdowski, iławski, ostródzki. Projekt realizowany będzie najbliższe 32 miesiące, a jego celem jest edukacja i poprzez nią zwiększenie zgłaszalności na badania.
      
       W ramach programu profilaktyki raka piersi wykonuje się badanie mammograficzne, które uważane jest za bardzo dobrą metodę umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w obrębie piersi.
       Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz kobiet, które w roku 2015 otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Na badanie w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.
       Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.
       Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.
       Jeśli chcesz być zdrowa lub sprawdzić, czy jesteś zdrowa – przyjdź 21 października do WSZ w Elblągu.
       Cytologia i mammografia nie bolą i w tym przypadku są bezpłatne!
      
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama