UWAGA!

Czy wygląd szyi zdradza wiek kobiety?

2013-10-21
07:00

Uważa się, że wygląd szyi i dekoltu pokazuje prawdziwy wiek kobiety. Skóra w tych częściach ciała jest niezwykle delikatna, cienka dlatego starzeje się szybko. Ze względu na małą ilość gruczołów łojowych odwadnia się i wiotczeje bardziej niż skóra twarzy, szczególnie dotyczy to kobiet, które lubią się opalać.

Na powstawanie zmarszczek mają wpływ różne czynniki m.in. geny oraz prawidłowa pielęgnacja tej okolicy, o której często zapominamy.
       W przypadku kobiet po czterdziestce sama codzienna pielęgnacja skóry szyi i dekoltu nie wystarcza. Warto więc sięgnąć po skuteczniejsze metody odmładzania jakie oferują gabinety medycyny estetycznej.
      
       Dlaczego piękne kobiety mogą pochwalić się gładką twarzą bez zmarszczek, a szyja jest pomarszczona?
       Na twarzy możemy wykonać dużo więcej bardziej inwazyjnych zabiegów niż na cienkiej i delikatnej skórze szyi. Dlatego, aby nie było różnicy w jakości skóry pomiędzy twarzą i szyją musimy wykonać więcej zabiegów na szyi i dekolcie.
      
       Jeśli skóra jest wiotka i pomarszczona…

       Jeśli zabiegi kosmetyczne nie wystarczają, a nasza szyja jest mocno pomarszczona potrzebna jest seria zabiegów, które regenerują kolagen i włókna sprężyste, aby skóra nie była zwiotczała.
       Do najbardziej spektakularnych zabiegów odmładzających szyję i dekolt są zabiegi laserem frakcyjnym CO2. Zabiegi laserowe są bardzo skuteczne i dają efekty na wiele lat. Po zabiegach laserem frakcyjnym CO2 skóra staje się jędrna i napięta. Dodatkowo przebarwienia i drobne rozszerzone naczynka ustępują.
       Laserowe ujędrnianie skóry i usuwanie zmarszczek polega „dziurkowaniu” skóry wiązką lasera, co stymuluje powstawanie oraz regenerację włókien kolagenowych. Efekty są widoczne już kilka dni po zabiegu, ale proces naturalnego odmładzania skóry przebiega stopniowo z każdym dniem i trwa do 6 miesięcy.
       Do stworzenia rusztowania dla wiotczejącej szyi i dekoltu coraz bardziej popularne są rozpuszczalne nici napinające PDO zwane First Lift, które wygładzają zmarszczki i usztywniają skórę.

 


       Jeśli skóra jest przesuszona wymaga nawilżenia...
       Dodatkowo warto odżywić skórę za pomocą mezoterapii igłowej, która nie usunie zmarszczek, ale nawilży skórę przesuszoną po lecie. Na rynku obecne są preparaty szczególnie dedykowane na szyję i dekolt, które oprócz dużej ilości kwasu hialuronowego dodatkowo napinają skórę tej okolicy i odżywiają ją. Zabiegi na szyję to StrechCare, osocze bogatopłytkowe Regeneris. Dodatkowym nowym zabiegiem jest Skinlift z użyciem kwasu hialuronowego RestylanVital, który jest mezoterapią działającą na bardzo długo, wykonywaną co 30-90 dni.
       Kompleksowe odmładzanie powinno obejmować zabiegi na szyję, podbródek i dekolt, aby nasza twarz wyglądała harmonijne. Nie zapominajmy o codziennej pielęgnacja i ćwiczeniach mięśni szyi oraz zdrowym stylu życia.


      

       Zapraszamy do nowej siedziby i pięknego przestronnego gabinetu, który czynny jest codziennie.
Gabinet Dermatologii i Medycyny Estetycznej dr n. med. Danuty Dąbrowskiej
       ul. Kowalska 1-2/L w Elblągu
       Rejestracja tel. 730-050-050
       www.danutadabrowska.pl
       gabinet@danutadabrowska.pl

      
       -------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej