UWAGA!

Fala radiowa frakcyjna mikroigłowa MRF - nowa technologia na zmarszczki i blizny

2016-10-10
13:00
 

 - Obecnie dużo się mówi o laserach frakcyjnych w medycynie estetycznej. Jednak nie każdy wie, że dostępna jest na rynku i również w Elblągu kolejna, skuteczna metoda wygładzania blizn, rozstępów i zmarszczek - radiofrekwencja mikroigłowa – mówi dr n. med. Danuta Dąbrowska.

- W Klinice Medesta posiadamy dwa lasery frakcyjne ablacyjny i nieablacyjny, pomimo tego zdecydowaliśmy się zaoferować naszym Pacjentom nową, alternatywną technologię. Największe zalety fali radiowej mikroigłowej to przede wszystkim skuteczność zabiegu widoczna po pierwszym zabiegu, gojenie 1-2 dni oraz możliwość wykonywania zabiegów w lecie i na opalonej skórze, czego żaden z laserów nie posiada – dodaje dr n. med. Danuta Dąbrowska.
      
       Jak działa RF mikroigłowy (MRF), czyli radiofrekwencja mikroigłowa, termolifting?
       Z wiekiem włókna kolagenowe ulegają rozfragmentowaniu. Skutkuje to powstawaniem zmarszczek, wiotczeniem skóry. Podczas zabiegu bardzo precyzyjnie stymulujemy włókna kolagenowe skóry w tych miejscach gdzie się one znajdują, działając na dobranych głębokościach w zależności od grubości skóry od 0,3 mm nawet do 3 mm. Energia fal radiowych zamienia się na końcu igiełki w energię termiczną, co powoduje podgrzanie żądanych warstw skóry. W efekcie stary kolagen obkurcza się oraz powstaje nowy kolagen, który powoduje prawidłowe napięcie i jędrność.
      
       Jak przebiega zabieg?
       Na podstawie grubości i kondycji skóry, lekarz dobiera parametry urządzenia indywidualnie dla każdego Pacjenta. Następnie głowica urządzenia zostaje przyłożona do skóry Pacjenta, a mikroigiełki wnikają w skórę na żądaną głębokość. Dla każdego Pacjenta dedykowana jest jednorazowa sterylna głowica zaopatrzona w 81 igiełek. W efekcie podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ciepłe ukłucie. Dla większości osób po znieczuleniu kremem zabieg jest bezbolesny.
       Po nakłuciach skóra jest delikatnie zaczerwieniona, podobnie jak po laserze frakcyjnym nieablacyjnym Palomar Emerge, choć zabieg przeprowadza się w znacznie głębszych warstwach skóry. Na drugi dzień można przystąpić do swoich codziennych obowiązków.
       Zaleca się połączyć zabieg radiofrekwencji mikroigłowej z mezoterapią koktajlem witaminowym lub własnym osoczem, co znacznie poprawi i przyspieszy procesy regeneracyjne skóry.

 


       Pełną ofertę znajdziecie Państwo na:
       www.medesta.pl.
      
       Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
       Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska
       Elbląg, ul. Legionów 8/C
       kontakt@medesta.pl
       tel. 730 050 050
       tel. 730 730 353
       czynne od pon. do pt. 8.00-18.00.
      

---------- Reklama ------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej