UWAGA!

Jedyna taka z Elbląga!

Elbląg, Natalia Grynkiewicz
Natalia Grynkiewicz (fot. www.jedyna-taka.pl)

Już w niedzielę, 4 sierpnia, elblążanka, Natalia Grynkiewicz, będzie miała okazję walczyć o tytuł najpiękniejszej Polki na wózku inwalidzkim. Wybory Miss Polski na wózku, pierwsza taka impreza w Polsce, odbędą się w Ciechocinku. W konkursie zmierzy się dziesięć pięknych pań z całej Polski. Inicjatorem przedsięwzięcia jest fundacja Jedyna Taka z Ciechocinka , która powstała z myślą o zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością.

Fundację powołały do życia dwie niepełnosprawne mamy w celu aktywizacji i promowania osób niepełnosprawnych. Założycielki fundacji pragną zwrócić uwagę naszego społeczeństwa na to, że również niepełnosprawne kobiety są piękne, kreatywne i spełniają się w różnych rolach społecznych. Finalistki konkursu zostały wybrane przez internautów spośród 72 kandydatek. W ich gronie znalazła się elblążanka, Natalia Grynkiewicz, zdobywając 9900 głosów. Natalia porusza się na wózku od kilku lat. Przed wypadkiem była beztroską, szaloną i trochę zbuntowaną dziewczyną. Wypadek przewrócił jej życie do góry nogami. Dziewczyna szybko jednak pogodziła się ze swoim losem. Dziś studiuje zarządzanie, pracuje w sekretariacie szpitala wojewódzkiego na Oddziale Radioterapii oraz… nurkuje. Jest osobą uparcie dążącą do celu, nie poddaje się przeciwnościom losu: - Mam bardzo silną psychikę – wyznaje elblążanka. - Podobnie jak moja mama, która jest pielęgniarką. Trzy miesiące po wypadku wiedziałam już, że będę jeździć na wózku i nie stanę na nogi. Byłam bardzo uparta i wiedząc, że mama ma problemy z kręgosłupem, nie chciałam, żeby pomagała mi się przesiadać czy w każdej innej czynności, jaką wykonywałam. Nie chciałam, żeby przeciążała kręgosłup. Zawzięłam się, ćwiczyłam, ćwiczyłam i jeszcze raz ćwiczyłam, aż wypracowałam samodzielność w sobie.
       W dniach 10-16 czerwca Natalia wzięła wraz z pozostałymi finalistkami udział w specjalnych warsztatach w hotelu Akor w Bydgoszczy, gdzie nad kobietami pracował sztab wykwalifikowanych stylistów i wizażystów, by przygotować je na galę finałową. Natalia ocenia warsztaty jako „mega męczące”, ale bardzo fajne. Już w piątek wyrusza na wybory. Gala finałowa rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 19.30, a poprzedzi ją piknik integracyjny. Najpiękniejsza dziewczyna zostanie wybrana decyzją jury, w którego składzie zasiądą najprawdopodobniej osoby związane ze światem mody.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama