UWAGA!

Lipoliza - nieoperacyjne usuwanie tłuszczu

2009-05-18
08:48
Elbląg, przed i po zabiegu
przed i po zabiegu

Lipoliza jest wykonywana w celu modelowania ciała i sylwetki, redukcji lub likwidacji fałdu tłuszczu na ograniczonym obszarze. Jest to nieinwazyjny zabieg odchudzający, który ma zastosowanie dla tych części ciała, jak: podbródek, brzuch, uda, pośladki, kark, pachy czy okolice kolan. Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzającą ani też metodą operacyjnego odsysania tłuszczu, którą jest liposukcja, a jedynie sposobem na nieoperacyjne, miejscowe usuwanie tłuszczu (modelowanie ciała), dzięki rozpuszczeniu komórek tłuszczowych.

Na czym polega lipoliza
     Polega na podaniu za pomocą zastrzyków bardzo cieniutką igiełką substancji (fosfatydylochaliny) powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe puchną, po czym pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą z krwią to wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.
     
     
     Wskazanie do lipolizy:
     • podwójny podbródek (druga broda)
     • fałd tłuszczowy na brzuchu
     • tłuszcza na udach (zbyt szerokie uda)
     • tłuszcz na pośladkach
     • nadmiar tkanki tłuszczowej na karku tzw. „byczy” kark
     • tłuszcza wokół pach, ramion
     • tłuszcz na kolanach (zbyt grube kolana)
     • zbyt duże „chomiki” policzków
     
     Sposób wykonania zabiegu
     Po szczegółowym wywiadzie dotyczącym ogólnego stanu zdrowia lekarz przystąpi do zaznaczenia obszarów ciała które mają być poddane lipolizie, po czym wykonujemy dezynfekcję i znieczulamy miejscowo (krem EMLA). Lekarz podaje w zastrzyku małe depozyty substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczową (fosfatydylochaliny).
     Pacjenci określają ten zabieg jako mało bolesny. Głównie odczuwają lekkie rozpieranie i szczypanie
     
     Powikłania po zabiegu
     Obrzęk tkanki poddanej leczeniu (związane jest to właśnie z puchnięciem komórek tłuszczowych, które w ten sposób rozpadają się), zaczerwienienie, czasem krwiaczki(zasinienia) po wkłuciach, które ustępują w przeciągu kilku dni.
     Osobom szczególnie podatnym na wytwarzanie wybroczyn i siniaków na ciele, zaleca się przez zabiegiem lipolizy zrobienie 2-3 zabiegów mezoterapii bezigłowej na bazie leków uszczelniających naczynia krwionośne. Przez kilka dni należy unikać wysiłku fizycznego. Zaleca się także masowanie części ciała poddanych zabiegowi- masaż ułatwia głębsze rozprowadzenie fosfatydylochaliny w tkance tłuszczowej tym samym lepszą jej penetrację w komórki tłuszczowe.
     
     Przeciwwskazania do zabiegu:
     • ciąża i laktacja
     • padaczka
     • zaburzenia krzepnięcia krwi
     • ciężkie choroby wątroby i nerek
     • infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć
     • alergia na soję
     • nadmierna otyłość
     
     Jak często wykonujemy zabieg lipolizy
     Kuracja składa się z kilku zabiegów. Ich liczba jest uzależniona od grubości tkanki tłuszczowej od 2 do 5 zabiegów, średnio co 4-6 tygodni.
     
     Efekt lipolizy
     Lipoliza jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów w walce z miejscowym odtłuszczaniem sylwetki. Jest to zabieg idealny dla osób, które mają za dużo ciała w niektórych jego miejscach. Uzyskany efekt jest trwały! Mogą być nim gładkie i jędrne pośladki, zmniejszenie obwodu brzucha, wyszczuplenie kolan, czy korekta drugiego podbródka. Mimo lekkiego dyskomfortu trwającego kila dni po zabiegu, wielu pacjentów kontynuuje kurację. Nie należy obawiać się lekkiego bólu i opuchlizny która mija w krótkim czasie i jest niewielką ceną za naprawdę wysoką skuteczność tego zabiegu. Należy jednak pamiętać, że utrzymanie tego efektu zależy od samego pacjenta, jego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej.
     
     Salon Urody Marzeny Gross
     Elbląg, ul. Nitschamana 20-22 I piętro
     Gabinet Medycyny Estetycznej
     czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 11.30- 18.30.
     Konsultacje lekarskie są bezpłatne!
     tel.055 236-22-88 www.salonurody.pl
     
     
     artykułu jest własnością Salon Urody Marzeny Gross- kopiowanie treści zabronione.
     
---- Tekst sponsorowany ----
Janusz Sędzikowski specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama