UWAGA!

Nie kopiujmy, a twórzmy własny makijaż

 
Elbląg, Aneta Boris, uczestniczka programu (po lewej) i Agnieszka Śliwowska
Aneta Boris, uczestniczka programu (po lewej) i Agnieszka Śliwowska (fot. Anna Dembińska)

Cenię sobie indywidualność i osobowość kobiet. Praca wizażysty polega na umiejętności łączenia wielu aspektów, tzn. znalezienia wspólnego mianownika pomiędzy oczekiwaniem klientki a możliwościami technicznymi sztuki makijażu oraz dojrzałości artystycznej samego wizażysty. Makijaż dobieram nie tylko do okoliczności czy kreacji, ale przede wszystkim do typu urody oraz geometrii twarzy. Kobieta powinna czuć się swobodnie i kobieco w makijażu – opowiada Agnieszka Śliwowska, która prowadzi Make Up Academy. To właśnie ona pomogła Anecie Boris, uczestniczce programu "Od nowa piękna" podkreślić to, co najpiękniejsze. Zobacz więcej zdjęć. 

- Czuję się jak Marilyn Monroe – powiedziała Aneta Boris, która była pierwszą uczestniczką programu. Spora w tym zasługa makijażu, który wydobył jej atuty i pozwolił jej poczuć się zupełnie inaczej. Spotkanie było również okazją do udzielenia kilku wskazówek, które Aneta może z powodzeniem wykorzystywać na co dzień.
       Wszystko zaczyna się od analizy kolorystycznej, która określa atrybut urody taki jak: walor, chromatyczność oraz odcień czyli temperaturę koloru.
       - Bierzemy pod uwagę undertone skóry, czyli jej tonację. Sprawdzamy czy jest ona chłodna, neutralna, czy ciepła. Można to sprawdzić chociażby poprzez przyłożenie złota i srebra. Jeżeli bliżej nam do złota to znaczy, że przebija ten cieplejszy undertone, a jeżeli do srebra – to ten chłodniejszy. Natomiast jeśli w obu wyglądamy dobrze, to zapewne mieścimy się w granicach typu neutralnego – wyjaśnia Agnieszka Śliwowska. - Aneta, na pierwszy rzut oka, ma ciepły undertone skóry, chłodną barwę tęczówki, więc wybrałyśmy neutralną kolorystykę, choć naturalny kolor włosów wpadał w odcień grafitu. Zatem widać również wpływ innego typu.
       Jak podkreśla w przypadku Anety na co dzień sprawdzi się makijaż naturalny, dostosowany do stylu życia Anety.
       - Czyli ujednolicenie koloru skóry, zaznaczenie szczytu kości policzkowych, konturowanie – wylicza wizażystka, stylistka oraz licencjonowana kolorystka, która zajmuje się tym od 15 lat. - Co ciekawe na to ostatnie jest ogromny szał, do tej popularności przyczynił się Internet oraz media społecznościowe. A przecież konturowanie znane było już w latach 20. Tak naprawdę było ono od zawsze, ale do tej pory znali je głównie makijażyści.
       Ważna jest również anatomia kształtu twarzy.
       - Dla mnie istotne jest współczynnik ratio, czyli proporcje. Twarze dzielimy na dwie grupy: obłe i geometryczne. U Anety widać, że szerokość i długość twarzy jest mniej więcej tej samej długości. Według wzorca twarz Anety zaliczyć można do geometrycznych, krótkich czyli kwadrat. Co zatem trzeba zrobić? Działać na jej bokach, co pozwoli ją optycznie wydłużyć – mówi Agnieszka Śliwowska. - Przestrzegam przed odtwórczym konturowaniem z internetowych tutoriali, gdyż każda twarz jest inna. Nawet kontur nosa musi być dobrany do kształtu oraz objętości twarzy.
       Agnieszka Śliwowska nie tylko wykonuje makijaż, ale i uczy jego techniki. Z oferty Make Up Academy mogą skorzystać nie tylko osoby zawodowe związane z wizażem, które chcą pogłębić umiejętności, ale i Ci, którzy chcą się go nauczyć dla siebie.
       - Omawiam część teoretyczną, bo bywa i tak, że kobiety są bardzo zagubione w tym świecie. Proszę również, by przyniosły to, czego używają na co dzień w celu weryfikacji kolorystycznej. Później przychodzi czas na część praktyczną, wygląda to tak, że ja wykonuję makijaż na połowie twarzy, natomiast pani stara się odwzorować to na tej drugiej – tłumaczy Agnieszka Śliwowska. - Czekałam na takie zainteresowanie makijażem 15 lat, a wynika ono z większej świadomości kobiet w sferze makijażu. Kiedyś przychodziły tylko panny młode, teraz pojawiają się panie w każdym wieku, niezależnie od okoliczności. Jeżeli kobieta zasmakuje takiego profesjonalnego make - upu, to wraca. W pracy wizażysty ważne są podstawy nauki sztuki makijażu, technika, znajomość anatomii, teorii barw, elementy kosmetologii, higieny pracy, łącznie z elementami psychologii. Kreatywne i twórcze podejście oraz szukanie artystycznych inspiracji. To wszystko tworzy unikatowy styl wizażysty.
      
       Przypominamy, że program "Od nowa piękna" nie dobiega końca. Żadne z poprawnie wypełnionych zgłoszeń nie zostało odrzucone, a wróciło do puli. Każda z Pań ma szanse na to, by zmieniać się razem z nami w kolejnych miesiącach. Czekamy również na nowe zgłoszenia - wysyłajcie je na odnowapiekna@portel.pl.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ja kiedys skorzystalam z profesjonalnego makijazu z ciekawosci, ale raczej juz tego nie wybiore. Czulam sie w nim sztucznie mimo ze byl naturalnie zrobiony. Wole tylko podkreslone oczy tuszem i kredka
Reklama