UWAGA!

Przeszczepy tłuszczu i komórek macierzystych w Elblągu - bezpieczne odmładzanie

2015-11-17
07:00
 

Na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony, o tym rozmawiają lekarze kliniki Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna.

Dr n. med. specjalista dermatolog Danuta Dąbrowska: „Przeszczep własnego tłuszczu w połączeniu z komórkami macierzystymi, tj. pobranie metodą Pure Graft, z jednego miejsca i zaaplikowanie w inne, to najbardziej naturalny sposób wypełnienia ubytków objętości na twarzy, dłoniach, piersiach i pośladkach. Zabieg ten najczęściej proponujemy osobom, które znacznie schudły lub potrzebują silniejszego efektu niż wypełnienie kwasem hialuronowym. Zabieg jest bezpieczny, a skutki trwalsze niż przy użyciu innych wypełniaczy.”
      
       Specjalista chirurg Piotr Olejniczak: „Miejsce liposukcji znieczulamy miejscowo. Następnie cienką kaniulą pobieramy tłuszcz z brzucha lub górnej części ud, dzięki czemu można ukształtować „brazylijskie pośladki”. Po odessaniu tłuszczu, komórki tłuszczowe należy odpowiednio przygotować, tzn. oddzielić płyn znieczulający, składniki krwi oraz kwasy tłuszczowe przypominające wyglądem olej. Amerykańskie zestawy Pure Graft pozwalają przefiltrować komórki tłuszczowe w sposób zamknięty, czyli bez kontaktu tłuszczu z powietrzem.”
      
       Dr n. med. specjalista dermatolog Danuta Dąbrowska: „Zabieg modelowania twarzy za pomocą tłuszczu, zwany lipofilingiem, przebiega w taki sam sposób jak przy aplikowaniu kwasu hialuronowego. Podany tłuszcz wypełnia obszary pod skórą, a dzięki obecności komórek macierzystych stymuluje skórę do naturalnego odmłodzenia. Komórki macierzyste spełniają dwie funkcje: sprawiają, że przeszczepiony tłuszcz łatwiej się przyjmuje oraz pobudzają proces produkcji kolagenu.”
      
       Specjalista chirurg Cezary Gwiazdowski: „W klinice Medesta zabiegi z wykorzystaniem komórek tłuszczowych i macierzystych przeprowadzamy w celu:
       • wypełniania głębokich zmarszczek okolicy nosa, ust, doliny łez
       • wolumetrii, czyli uniesienia i odbudowania policzka
       • poprawy owalu twarzy
       • powiększania ust
       • wypełnianie blizn
       • przy okazji liposukcji można delikatnie wymodelować brzuch.”
      
       Po zabiegu może pojawić się niewielka tkliwość w miejscu pobrania tłuszczu. Dzięki systemowi Pure Graft nie obserwuje się obrzęku twarzy. Dodatkowo dzięki liposukcji można wymodelować brzuch. Większość pacjentów na drugi dzień po zabiegu może wrócić do pracy czy kontynuować codzienne obowiązki.
      
       Przeszczep tłuszczu i komórek macierzystych to bezpieczna metoda wygładzania głębokich zmarszczek i poprawy owalu twarzy. Tłuszcz to żywa tkanka, a dobrze przeszczepiony i przyjęty tłuszcz utrzymuje się przez kilka lat, dodatkowo metoda nie powoduje żadnych uczuleń. Z uwagi na naturalny efekt końcowy, z zabiegu chętnie korzystają kobiety i mężczyźni.

 


       Zapraszamy do kliniki Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna.
      
       „Medesta” Dermatologia i Medycyna Estetyczna
       Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska
       ul. Legionów 8/C
       82-300 Elbląg
       www.medesta.pl
       gabinet@danutadabrowska.pl
       tel. 730 050 050
       tel. 730 730 353
      

------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej