UWAGA!

Rumień, trądzik różowaty i rozszerzone naczynka

2014-02-17
07:00
 

Rozszerzone naczynka, zaczerwienienia na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego. Początkowo naczynka krwionośne rozszerzają się co objawia się zaczerwieniem. Z biegiem czasu rumień utrwala się, a osłabione naczynia pozostają na stałe widoczne w postaci czerwonych niteczek.

Dodatkowo dołączyć może się nietolerancja kremów, a skóra może swędzieć, szczypać i źle reagować na większość kosmetyków. Mogą to być objawy trądziku różowatego, szczególnie jeśli dołączają się krostki i grudki.
       Na temat obecnie popularnego laserowego zamykania naczynek rozmawiamy z dermatolog dr n.med. Danutą Dąbrowską.
      
       Czy przy trądziku różowatym można usuwać naczynka?

       Tak, jest to jedna z metod leczenia. Trądzik różowaty to choroba gruczołów łojowych na podłożu naczynkowym. Po zamykaniu naczynek nawroty trądziku występują znacznie rzadziej.
      
       Jak działa laser na naczynka?
       Światło lasera dociera w głąb naczyń krwionośnych, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwi naczynek. Krew jakby zasusza się, zastyga w tym naczynku. Ścianki naczynka zapadają się i zanikają, co widać bezpośrednio w trakcie zabiegu.
       Zabiegi te są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie, kłucie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn.
      
       Czyli zabieg z użyciem lasera jest bezpieczny?

       Dawniej zamykano naczynka ektrokoagulacją czyli prądem, ale po takim zabiegu pozostawały ślady. Dobrze wykonany zabieg laserowego usuwanie teleangiektazji (rozszerzone naczynka), jeśli nie ma opalenizny, z pewnością jest bezpieczny i według mnie najskuteczniejszy.
      
       Ile zabiegów trzeba wykonać, żeby uzyskać efekt?

       To zależy od ilości naczynek. Jeśli u kogoś naczynka tworzą gęstą siatkę naczyń to potrzebne jest wykonanie minimum dwóch, trzech zabiegów. Czasami wystarczy tylko jeden zabieg i pacjent jest już usatysfakcjonowany, ponieważ usunęliśmy około 80 proc. naczynek. Często wystarczy tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynko.
      

 


       Do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej w promocyjnych cenach, zapraszamy codziennie (poniedziałek-piątek) od godz. 8-18 w nowej siedzibie.
      
       Gabinet Dermatologii i Medycyny Estetycznej
       dr n.med. Danuty Dąbrowskiej

       ul. Kowalska 1-2/ L w Elblągu
       prosimy o rejestrację telefoniczną - 730 050 050
       www.danutadabrowska.pl


       -------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej