UWAGA!

Zdrowe i wypielęgnowane stopy

2014-10-12
18:00

Nogi wykonują niezmierzone kilometry niosąc nas przez życie. Często w skutek zaniedbań, chorób czy zbyt dużych przeciążeń zaczynamy odczuwać różne dolegliwości. Jeśli dbasz o swoje zdrowie to wypielęgnowane stopy są jego bardzo ważnym elementem i dlatego w trosce o nie, powstał pierwszy w Elblągu specjalistyczny gabinet podologii.

Co to jest podologia?
       Podologia to nowa dziedzina medycyny zajmująca się specjalistyczną pielęgnacją zmian skórnych w obrębie stóp. Podologiem może być kosmetolog specjalizujący się w zmianach patologicznych kończyn dolnych.
      
       Wrastające paznokcie, nadmierne zrogowaciała płytka, brodawki czy paznokcie grzybicze to bardzo poważne problemy wielu osób. Odciski, modzele i pękające pięty, to pozornie błahe zmiany, ale są zmorą wielu osób w każdym wieku. Jedyną metodą na przywrócenie zdrowia stopom, jest zrozumienie przyczyn powstawania bolesnych zmian, ich eliminacja, profilaktyka i prawidłowa pielęgnacja. Problemy ze stopami może mieć każdy. Pacjentami są dzieci, kobiety i mężczyźni w każdym wieku.
      
       Gabinet podologiczny to miejsce, gdzie zupełnie inaczej ocenia się stopę i zmiany na niej. Pielęgnacja podologiczna to nie pedicure kosmetyczny. W trakcie zabiegu podologicznego oceniamy zmiany i stopień ich zaawansowania. Specjalista dobiera najlepszą metodę usunięcia zmian i udziela pacjentowi szczegółowych informacji dotyczącej dalszej pielęgnacji. Podolog jest w stanie już w trakcie pierwszej wizyty ulżyć w bólu pacjentowi np. z dużym odciskiem czy wrastającym paznokciem. Pacjent z problematycznymi stopami wymaga bardzo fachowej i doświadczonej opieki. Zabieg musi być wykonany przy użyciu specjalistycznego sprzętu z zachowaniem najwyższych higienicznych środków ostrożności.
      
       Na stopach nie ma gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za wydzielanie tłuszczu w skórze, dlatego tak szybko delikatna skóra w tym miejscu przesusza się. Na jednym centymetrze kwadratowym stóp mamy aż 600 gruczołów potowych. Kiedy pot paruje, wydziela się sól i to ona odpowiada za przesuszenia i szorstkość skóry stóp. Zwiększający się ciężar ciała, deformacja i rozchodzenie się kości stóp np. z powodu płaskostopia, wieku, czy intensywnego uprawiania sportu - powodują stały ucisk lub otarcia o twarde powierzchnie obuwia - tak powstają bolesne zrogowacenia w postaci guzków znanych jako odciski czy bardziej płaskich zmian - modzeli. Jedne i drugie nie leczone nadmiernie rosną, doprowadzając do dużego bólu.
      
       Czym są odciski?
       Pod tą nazwą kryją się wszelkie zrogowaciałe odgniecenia. Odciski powstają przede wszystkim w obrębie skóry stóp, ale także dłoni. Różnią się kształtem i miejscem ich powstawania. Na górnych częściach palców stóp powstają tzw. nagniotki (bywają bardzo bolesne z korzeniem umiejscowionym w środku odcisku. Pod powierzchnią stopy, na pięcie lub dużym palcem pojawiają się z kolei modzele.
      
       Wszelkie odciski na stopach powstają w wyniku długotrwałego uciskania i ocierania. Patrząc na stopę z odciskami, widzimy wyraźnie sposób rozłożenia ciężaru ciała w trakcie chodzenia. W miejscach szczególnie obciążonych, nacisk sprawia tworzenie zgrubień, następnie skóra ciągle uciskana powoli obumiera, rogowacieje odkładając swoje warstwy, tworząc bolesny i nieestetyczny np. modzel. Modzele początkowo nie powodują dużego dyskomfortu. Są ale nie bolą - to najlepszy moment na usunięcie zmian w gabinecie specjalisty podologa. Modzele, które pozostawimy na stopie z czasem mogą się zmienić w bardzo poważne zmiany ze stanem zapalnym. Nagniotki to zazwyczaj bolesne zmiany, dokuczają zaraz po powstaniu, ponieważ są ukorzenione – w związku z tym może je usunąć tylko specjalista podolog. Bagatelizowanie powstałych odcisków, może powodować ich przerost w duże formy – wielkopowierzchniowe modzele i bardzo bolesne nagniotki, które są trudniejsze do usunięcia.
      
       Pękające pięty - boli i jest niebezpieczne
       To duży problem dla klienta. Popękana i wysuszona pięta tworzą rozpadliny, bolesne krwawiące rany bolą, ponad to mogą być podłożem dla bakterii i wirusów. No i oczywiście nie dodają urody stopom. Za pękanie pięt mogą odpowiadać nadwaga, złe obuwie lub nieodpowiednia pielęgnacja np. nieumiejętne ścieranie pięt. Kuracja w gabinecie podologicznym polega na umiejętnym oczyszczaniu powstałych szczelin specjalistycznym sprzętem oraz aplikacji leczniczych preparatów, które łagodzą powstałe rany. Niwelowanie szczelin i rozpadlin w pięcie to dłuższy proces i wymaga kilku wizyt w gabinecie specjalisty. Pielęgnacja pękających pięt wymaga stopniowej ingerencji podologa – inaczej problem zostanie pogłębiony. Pedicure podologiczny to najlepsze rozwiązanie dla takich stóp. To gruntowna i głęboka pielęgnacja zmienionej skóry .
      
       Palący problem – wrastające paznokcie

       Gabinet Podologii to miejsce, które jest ostatnim rozwiązaniem, przed interwencją chirurga, który po prostu paznokieć zrywa. Zaawansowana technologia w kosmetologii, pozwala uratować paznokieć przy zachowaniu komfortu pacjenta i co najważniejsze bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu. Przełomowym rozwiązaniem w tego typu usługach jest zastosowanie klamry korygującej, która pozwala stopniowo nakierować płytkę do prawidłowego wzrostu. Cały zabieg trwa zaledwie 60 minut, a przeprowadza specjalista z zakresu podologii.
      
       Celna diagnoza i szybkie działanie

       Jedną z przyczyn powstawania odcisków jest noszenie za ciasnego lub źle wyprofilowanego obuwia. Ale też obuwia na cienkiej podeszwie, która zwiększa nacisk stopy na podłoże. Wybierajmy zatem buty o elastycznej gumowej podeszwie z szerokimi przodami, najlepiej wyprofilowanej podeszwie z niezbyt wysoką koturną lub szerokim obcasie. W takim bucie stopa ma większą przyczepność do podłoża, stoi stabilniej, jednocześnie przyjmując równomiernie ciężar ciała w trakcie chodzenia. Pękające pięty to często problem nadwagi lub zbyt głębokie otarcie skóry na pięcie. Natomiast paznokcie wrastają, bo często są źle podcinane. Niektórych problemów można uniknąć inne wymagać będą stałej opieki specjalisty podologa.
      
       Prawdą jest ze 98 proc. ludzi przychodzi na świat ze zdrowymi stopami. Inne dane mówią, że ponad 80 proc. ludzi ma przynajmniej jeden problem z opisanych powyżej. Więc jeśli i Ty masz poważny podologiczny problem lub obserwujesz niepokojące cię zmiany na skórze w obrębie stóp, zapraszamy na bezpłatną konsultację.

 


       Wszystkie zabiegi podologiczne w Salonie Urody Marzena Gross wykonywane są przy użyciu specjalistycznych kosmetyków oraz z użyciem profesjonalnego sprzętu podologicznego z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych. Bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet.
      
       Nowość!
       Jeśli nie możesz przyjechać do gabinetu Zdrowe Stopy, nasz podolog dojedzie do Ciebie. Zgłoszenia na usługi w domu klienta przyjmujemy pod numerem tel. 55 236 22 88. Zachęcamy do tej formy kontaktu szczególnie osoby starsze, chore oraz z ograniczoną możliwości poruszania.
      


       Gabinet Podologii - Zdrowe Stopy
       Salon Urody Marzena Gross
       Elbląg ul. Nitschmanna 20-22 I piętro
       tel. 55 236 22 88
       e-mail
salonurody@salonurody.pl
       www.salonurody.pl

      
------ Reklama ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej