UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

A w weekend… najlepsze filmy dokumentalne!

Elbląg, A w weekend… najlepsze filmy dokumentalne!

Życie amerykańskiego fotografa, który przeszedł do historii dzięki sesji z Marilyn Monroe. Fascynacja młodej kobiety Władimirem Putinem. Kariera zespołu Bayer Full w Chinach. Tabu, jakim jest bezpłodność. To niektóre tematy poruszane w filmach, które będzie można zobaczyć w kinie Światowid już w weekend w ramach „Weekendu z festiwalem Planet+Doc”.

Festiwal Planet+Doc to coroczny przegląd najlepszych filmów dokumentalnych polskich i zagranicznych. To wydarzenie, które kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. Festiwal jest imprezą opiniotwórczą, gromadzącą świadomą swoich wyborów aktualną i przyszłą elitę intelektualną naszego kraju, najważniejszych filmowców polskich i ludzi świata sztuki i mediów. Podczas jego tegorocznej, już 9. edycji, zobaczymy wiele niepokazywanych dotąd w Polsce tytułów, które prezentowane były na zagranicznych festiwalach, wzbudzając duże zainteresowanie widzów i krytyków.
       Festiwal odbywa się niemal równocześnie w maju w ponad 20 miastach w Polsce. Do Elbląga zawita w najbliższy weekend.
       Miejsce: Kino Światowid – sala kameralna, termin: 11-13 maja, cena biletu: 10 złotych.
      
       Program „Weekendu z Planete+Doc”
      

       Piątek, 11 maja
       – godz. 19: „Miliard szczęśliwych ludzi” (One Billion Happy People). Reżyseria: Maciej Bochniak, zdjęcia: Grzegorz Hartwield, produkcja: Raf Bruks dla Bruksfilm, Polska 2011, 64 min.
       – godz. 20.30: „Bert Stren - prawdziwy Madman” (Bert Stern – original Madman). Reżyseria: Shannah Laumeister, zdjęcia: Shannah Laumeister, produkcja: Gregory Mc Clatchy, Shannah Laumeister, USA 2011, 93 min.
      
       Sobota, 12 maja
       – godz. 18.30: „Pocałunek Putina” (Putin’s Kiss). Reżyseria: Lise Birk Pedersen, zdjęcia: Lars Skree, produkcja: Helle Faber, Dania 2011, 85 min.
       – godz. 20.30: „Pułapki rozwoju” (Surviving Progress). Reżyseria: Mathieu Roy, Harold Crooks, zdjęcia: Mario Janelle, produkcja: Mike Achbar, Gerry Flachive, Martin Scorsese, Kanada 2011, 86 min.
      
       Niedziela, 13 maja
       – godz. 19: „Wodne dzieci” (Water children). Reżyseria: Aliona van der Horst, zdjęcia: Aliona van der Horst, Maasja Ooms, produkcja: Zeppers Film and TV, Holandia 2011, 75 min.
       – godz. 20.30: „Zurbanizowani” (Urbanized). Reżyseria: Gary Hustwit, zdjęcia: Luke Geissbuhler, produkcja: Gary Hustwit, Wielka Brytania, 85 min.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama