UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akademia Filmowa Multikino

Elbląg, Akademia Filmowa Multikino

„Boisko Bezdomnych” Kasi Adamik, „Matka Joanna od Aniołów” Jerzego Kawalerowicza, „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego, „Paragon gola” Stanisława Jędryki - to niewielka część repertuaru, jaki Multikino przygotowało dla uczestników Akademii Filmowej.

W październiku rozpocznie się trzeci rok działania Akademii Filmowej Multikino.
       - Mamy za sobą dwa bardzo udane sezony. Państwa spostrzeżenia, uwagi i pochwały czynią ten projekt coraz bardziej wartościowym merytorycznie, przydatnym w codziennej edukacji. Ilość widzów w kinie świadczy o państwa zaufaniu. Za wkład w kształt Akademii Filmowej Multikino bardzo serdecznie państwu dziękujemy. I idziemy dalej - mówi Marcin Derecki z elbląskiego Multikina.
       W tym roku młodzi widzowie zobaczą jeszcze więcej kina polskiego. Nie tylko z powodu minionych jubileuszy - 50-lecia Polskiej Szkoły Filmowej, 60- lecia Polskiej Animacji.
       - Mamy poczucie, że polskie kino krzepnie i jest coraz lepsze - dodaje Derecki. - Chcemy, by młodzież wzrastała w przekonaniu, że dobre filmy robi się również u nas.
       Stąd obecność w repertuarze zarówno klasyków polskiego kina dziecięcego, takich jak „Szatan z siódmej klasy” Marii Kaniewskiej i „Paragon gola” Stanisława Jędryki, najwybitniejszych osiągnięć polskiego kina artystycznego i zaangażowanego, np. „Matka Joanna od Aniołów” Jerzego Kawalerowicza i „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego oraz najlepszych filmów ostatnich sezonów - „Boisko Bezdomnych” Kasi Adamik.
       Filmy wprowadzają najmłodszych widzów w rozmaite rodzaje aktywności. Przeważa oczywiście kształtowanie wrażliwości humanistycznej i polonistycznej, ale są też wartości wychowawcze, takie jak szacunek dla tradycji, tolerancja oraz rozwój kondycji fizycznej, idący w parze z dyscypliną wewnętrzną.
       W młodszych grupach wiekowych zwraca się uwagę na wartości, które od zawsze były przemycane przez rozmaite teksty kultury. Kino pełnymi garściami czerpie z tych inspiracji, by realizować dydaktyczne cele filmów dziecięcych w jak najatrakcyjniejszej formie. Podczas Akademii Filmowej Multikina mówić się będzie o rodzinie, przyjaźni, poszanowaniu dla innych. O wartościach, takich jak lojalność, roztropność, wytrwałość. Uwaga maluchów skupiana jest na wartościach istotnych w społecznym współżyciu i budujących osobowość małego człowieka.
       Gimnazjalistom i uczniom szkół średnich postawione zostaną pytania nurtujące filozofów od tysiącleci. Jak określić swą tożsamość? Czym jest patriotyzm? Jaki jest sens cierpienia? Jaka jest rola artysty i sztuki?
       - To tylko kilka przykładów, które skłonią nastolatków do, choćby pobieżnej, autodefinicji. Sprawią też, że pełniej i bardziej świadomie będą się poruszać w materii toposów kulturowych i motywów literackich - uważa Marcin Derecki.
       Repertuar Akademii Filmowej jest eklektycznym zbiorem najnowszych i najbardziej wartościowych propozycji kina dziecięcego i młodzieżowego, nieco zakurzonych perełek kina młodego widza oraz filmów ogólnie cenionych, lecz rzadko prezentowanych. Całość stanowi propozycję zróżnicowaną i wartościową. Prezentowane w Akademii filmy są elementem dialogu tradycji z nowoczesnością, źródłem wiedzy o dziedzictwie kulturowym i jednocześnie przyczynkiem do refleksji na temat nowych nurtów w kinie i literaturze.
       Więcej informacji na temat projektu i repertuaru udzieli Marcin Derecki pod numerami telefonów 502-555-992 lub 55-612-83-00. Szczegóły i rezerwacja miejsc także drogą mailową: elblag@multikino.pl.
      
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama