UWAGA!

"Amazonia. Przygody małpki Sai" w Światowidzie

 
"Amazonia. Przygody małpki Sai" w Światowidzie

Ocalała z katastrofy lotniczej kapucynka, do tej pory wychowywana w mieście, uczy się przetrwać w nowych warunkach - dzikich lasach Amazonii. Na piękną i fascynującą wyprawę w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii z filmem „Amazonia. Przygody małpki Sai” Kino Światowid zaprasza od najbliższego piątku, 2 maja.

Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę.
      
       Zrealizowana w tradycji „Mikrokosmosu" i „Makrokosmosu" w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę). Główna bohaterka flmu, małpka Sai, to kapucynka czubata. Jej nazwa pochodzi od czubków włosów nad uszami. Jest bardzo inteligentna. Potrafi posługiwać się narzędziami - rozłupać orzech kamieniem, czy wyciągnąć mrówkę patyczkiem. Umie pływać, jednak preferuje życie na drzewach. Na ziemię schodzi, żeby się napić lub pobuszować po plantacjach. Je przede wszystkim rośliny, choć nie wzgardzi owadem lub małym ptakiem. Wzrostem przypomina dużego kota domowego. Często też bywa udomawiana.
      
       Najbardziej urzekający w "Przygodach małpki Sai" jest główny bohater. Kapucynka jest wciąż czymś zdziwiona; przygląda się spotykanym stworzeniom z naiwnością i zaciekawieniem. Jak w klasycznym filmie przygodowym wydarzenia są przedstawione tak, żeby całość nieustannie trzymała w napięciu. Nie brakuje tu strachu, niebezpieczeństw, osamotnienia, ale i przyjaźni, a nawet miłości.
       Dorota Kostrzewa, Filmweb
      
       Film „Amazonia. Przygody małpki Sai” w Kinie Światowid od 2 do 8 maja. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line
      
      
       reżyseria: Thierry Ragobert
       scenariusz: Thierry Ragobert, Johanne Bernard, Luiz Bolognesi, Louis-Paul Desanges, Luc Marescot
       gatunek: Familijny, Przygodowy
       produkcja: Brazylia, Francja
       czas trwania: 1 godz. 23 min
       opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)